Grubu'nda 3'te3 yaparak 9 puanla liderliğini sürdüren Beşiktaş'ta özellikle Cenk Tosun'un en dikkat çeken isim olduğu belirten bazı gazeteler "Zaferin arkasındaki isim" manşetini attı.

***

Fransa basının geniş yer ayırdığı Monaco-Beşiktaş için attığı manşetlerden en dikkat çekeni ise Le Figaro'nun attığı "Tosun Monaco'yu cezalandırdı, Monaco'nun geçen sezonki kalitesi artık yok" başlığı dikkat çekti.

***

Ünlü Fransız gazetesi L'Equipe ise Şenol Güneş'in basın toplantısında söylediği "Gurupta hala herşey olabilir, Monaco'nun tur atlama şansı devam ediyor" sözlerini manşetlerine taşıdı. Gazete Cenk Tosun'u da maçın adamı seçti.

***

Eurosport "Kanatsız Monaco geçen sezonun Monaco'su değildi, bu oyun ile fazla uzağa gidemezler" RMC Sport "Monaco'lu futbolcuların durumu çok endişelendiriyor, Türkler karşısında defans ve Tielemans çöktü. Falcao ile ilk golü atmasına rağmen ciddi Türk takımı karşısında maç kazanabilecek bir oyun yoktu" Sofoot : "Beşiktaş Monaco'yu ikiye katladı"

***

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grubun'daki rakiplerinden olan Porto'nun ülkesi Portekiz'de de Karakartalın Monaco galibiyetine geniş yer ayırdı. Ülkenin önemli spor gazetelerinden olan Abola gazetesi Beşiktaş'ın Monaco galibiyeti sonrası "Quaresma, Tosun işbirliği Beşiktaş'ı uçurmaya devam ediyor" manşetini atarken , bir diğer Portekiz gazetesi Record ise "Beşiktaş evinde Monaco'yu yendi" diye yazdı.

***

İspanyol basınıda Beşiktaş'ın Monaco galibiyetini sayfalarına taşıdılar. As gazetesi "Beşiktaş yenilgisiz devam ediyor" manşetini atarken Marca ise "Lider Beşiktaş Monaco'nun iplerini saldı" diye yazdı. Marca, Monaco için artık Şampiyonlar Ligi serüveninin bittiğini Beşiktaş'ın ise müthiş performansının devam ettiğini yazdı.

***

İngiliz basınada Beşiktaş'ın Monaco galibiyetine yer ayırırken özellikle Premir Lig takımlarının yakın takibinde olan Cenk Tosun'u manşetlerine taşıdılar. DailyMail gazetesi "Tosun 2 tane attı Beşiktaş kazandı"diye manşet attığı haberinde Cenk Tosun'un Beşiktaş'tan almanın artık daha zor olduğunu yazdı. The Guardian gazetesi ise "Geçen yılın yarı finalisti erken veda edecek" diye yazdı.

***

Kaynak: beIN SPORTS