Adnan Dİnçer kaleme aldı.

Artık şunu kanıtladı Beşiktaş! Biz doğru yolda gitmeyen Türk futbolunun yüz akıyız! Her türlü olumsuzlukları irade ve inancımızla  aşacak  güç haline geldik!
 
 
  Dün gece Tottenham karşısında eksik kadrosuyla, kötü bir zeminde ve hala inat eden tribün yetersizliğinin ortaya koyduğu beklenti boşluğuna karşın yine oynadı ve kazandı. Ayrıca gecenin beklenmeyen engeli iki kez elektrik kesintisi TAKIM'ın konsantrasyonunu alt edemedi!
Demba Ba, Veli Kavlak, Attiba, Mustafa Pektemek 'in yokluğu takıma dahi bir canlılık getirmiş. Özellikle gecenin en dikkat çeken futbolcusu Cenk'ti.
 
 
Gol attı, baskı yaptı,muhteşem şutu üst direkte patladı. O yine de yılmadı ve attığı gol ile takımını liderliğe taşırken Mustafa Pektemek'e armağan olarak da sundu! Bu kısır çekişme sürecinde mum gibi eriyen futbolun entrika ve değer kaybına uğradığı 90 dakikalarda arkadaşına VEFA örneği  olarak formasıyla verdiği selam ve gönderme bir çok alanda yanlışları örnek alanlara, surat asanlara, söylenen ve eli kolu yere inmeyen isyancılara bir derstir .! 
 
 
 Tüm dünyanın takip ettiği organizasyonda, adı Olimpiyat ama zemini ve kesilen Elektrikleri ile kötü örnek olan yapının içinden zafer çıkartmak öyle her babayiğidin hakkı olamaz.
 
 
 Biliç şimdi takımının 90 artılarında dahi kalesini savunarak maç kazanmasını bilen ve oyunun tamamını oynayan genç kadrosuyla yeni bir başarının ve Beşiktaş geleceğinin de müjdesini verdi. Genç Yaman ve Atınç hiç sırıtmadan Kerim, Necip tartıştığımız Serdar, Cenk ile takım olma güç zenginliği yarattılar. İster ilk 11 de, ister kulübede olsunlar Kara kartalı zirveye taşıyacak kaliteye geldiklerini ispat ettiler. Şimdi rahatlıkla ligimizin en iyi kadrosu olduklarını ispat etmişlerdir. Aylardır aynı kalite ve bilinçle oynayan, üst üste gelen sakatlık ve saha sorununa karşı duran olumlu irade sonucu planlanan geçmişin maddi ve manevi sıkıntılarını aşan bir büyüme ile YÜZ AKIMIZDIR.
 
 
  Özelikle gruptan çıkma hakkını   kazandığı halde ünlü İngiliz Tottenham takımına hiç bir özellik gösterme şansı vermeyen, ışıkların böldüğü devreleri dahi önemsemeyen mutlak kazanma beceresi uzun süre unutulmayacaktır.
 
 
 
   Işıkların kesildiği ve enerjinin yok olduğu sanılan süreçte neredeyse hakem izin verse tribünlerde ki taraftarının birleşen telefon ışıkları ile de oynasa kazanacağına şartlanan psikolojiye sadece şapka çıkartılır!
 
   Bundan sonra futbol adına bir kaç yıl başarıya büyük bir aksilik olmazsa el koyacak takımımız örnek Beşiktaş olacaktır. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Halkın ve futbol severlerin takımı BEŞİKTAŞ olduğunu ve zor günleri geride bıraktığını ispat etmiştir.
 
Bu başarıda hak verilmez alınır gerçeği yatmaktadır .Bu başarı bir birleştirici sembolüdür.Çünkü zafer sahada akıtılan ter.mücadele ve inançla olur. Gerisi teferruattır. Futbol endüstriyel olsa da gerçek amatör  inançta yatar ve başarı işte böyle gelir! Haydi bakalım Yeni Beşiktaş yolunuz açık olsun.
 
 
Engeller sizi yıldırmasın. Hak verilmez alınır demiştim. Bir kez daha tekrar ederken hanginiz formayı giyse fark etmez diyorum. Bu başarının sonunda tarih sizi unutmayacaktır.
 
Henüz yolun başındasınız ama köyünüz görünüyor. Klavuza gerek yok .Kartal işini bilir.