2008-2009’daki şampiyonluğun kahramanı Yusuf Şimşek, AMK’ya konuştu.

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda
 Beşiktaş’ın son şampiyonluk yaşadığı 2008-2009 sezonunda Galatasaray’a attığı golle zaferinmimarı olan Yusuf Şimşek, AMK’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fener ve Kartal’da şampiyonluk yaşayan Şimşek, “Erken konuşmak doğru değil.Hafta hafta gitmekte fayda var. Temennim kavgasız, dövüşsüz bir lig sonu olsun. İki takımda hak eden maçlar çıkardılar.Ancak Beşiktaş’ı izlemek daha keyifli” dedi.

Şimşek, “Gomez, Quaresma, Atiba, Oğuzhan ve Cenk gibi yıldızlara sahipler. Keyif veriyorlar. İnanılmaz öne oynuyorlar. Bizim dönemimiz de böyleydi ama bizimşampiyon kadromuzdan çok daha iyiler. 2009’da ligin bitimine iki maç kala yine bir Galatasaray derbisi vardı. Ben omaçta gol atmıştım ve şampiyonluk yolu açılmıştı. Derbiyi kazasız atlatırlarsa işi bitirirler” ifadesini kullandı.
Galatasaray derbisinin psikolojik olarak zor geçeceğini ancak Şenol Güneş faktörünün etkili olacağını ifade eden genç hoca, “Fenerbahçe de derbide favoriydi ancak Arena’da kazanamadı. Galatasaray sonuna kadar savaşacaktır. Siyah-beyazlıların en büyük avantajı Şenol Güneş. Yanlış anlaşılmasın ancak karşısında emanetçi bir teknik adamvar. 1-0 önde başlayacaklar. Beşiktaş bu maçta puan kaybederse Fenerbahçe ipi göğüsler” diye konuştu.
Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında geride kalmasını Pereira’nın ligin başındaki Fernandao tercihine bağlayan Yusuf Şimşek, “Ben Fenerbahçe’nin teknik direktörü olsaydım Van Persie’yi kesinlikle küstürmezdim. Çok yetenekli ve fark yaratan bir oyuncu. Sezon başında oynasaydı Fenerbahçe çok daha fazla puan toplardı” şeklinde konuştu.