Beşiktaş, Japon 10 numarayı kiralık olarak renklerine bağladı. Kartal, 29 yaşındaki oyuncuya sezon sonuna kadar 1 milyon 200 bin Euro ödeyecek. Kagawa, yüksek tekniğinin yanı sıra, hırsı ve savaşçılığıyla taraftarın sevgilisi olmaya aday.

Beşiktaş, Dortmund'dan Japon orta saha oyuncusu Shinji Kagawa'yı sezon sonuna kadar kiraladı. Akşam saatlerinde İstanbul'a gelen 29 yaşındaki 10 numara detaylı bir sağlık kontrolünden geçirildikten sonra resmi sözleşmeyi imzaladı. Siyah-beyazlılar, Japon yıldızın transferini resmi hesabından, "Welcome to Beşiktaş" diyerek yayınladığı bir video ile duyurdu. Tecrübeli oyuncunun sezon sonuna kadar 1 milyon 200 bin Euro maaş alacağı bildirildi. Kagawa'nın satın alma opsiyonu ise yok...

HANNOVER'I ELİNİN TERSİYLE İTTİ

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta kombine fiyatları belli oldu Beşiktaş'ta kombine fiyatları belli oldu

Son anda Alman kulübü Hannover devreye girse de Beşiktaş'ı tercih eden Kagawa, transferin ardından yayınladığı video ile "Merhaba Türkiye. En büyük Beşiktaş" mesajını verdi. Hücumda her bölgede görev alan ve bitmek bilmeyen enerjisi ile birlikte taraftarların sevgilisi olan Kagawa, geçtiğimiz günlerde Alman basınına verdiği demeçte "Her şeyi kazanmak isterim, benim doğamda bu var" diyerek ne kadar hırslı bir oyuncu olduğunu da vurgulamıştı. Dün öğleden sonra İstanbul'a gelen Kagawa'yı Beşiktaşlı taraftarlar karşıladı. Yıldız futbolcu, detaylı bir sağlık kontrollerinin ardından resmi imzayı attı.

KAGAWA KİMDİR?

17 Mart 1989 doğumlu Shinji Kagawa altyapı eğitimini Kobe NK FC ve FC Miyagi Barcelona'da aldı. 2009 yılında Japon 2. Ligi'nde Crezo Osaka ile gol kralı olduktan sonra 2010'da Borussia Dortmund'un yolunu tuttu. Başarılı performansının ardından 2012'de İngiliz devi Manchester United'a transfer olan Kagawa, 2014'te 15 milyon Euro karşılığında tekrar Dortmund'a döndü.

Sabah / Ogün Şahinoğlu