KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

 Beşiktaş için zor günler var önümüzdeki 12 günde .Ancak görülen şu bir anda bazı futbolcuların oyun içindeki performanslarına destek olması beklenen kulübe gücü sahaya yansımıyor .Önceki yazımda doğruları işaret ettiğim gibi bazı ön yargılı okurlar yazıyı ve şahsımı (biraz da cehaletten olacak araştırmadan!) eleştirip sadece skorla kendilerini avuttuklarından şimdi gelinen süreci iyi anlamasalar da  ben önceden ısrarla belirttim.

 

Hani derler ya Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olur diye.Ve Biliç sonuçta futbolcularına patlayarak hiç de sosyal bir adama yakışan görüntü vermedi .Testi kırıldıktan sonra akıl veren çok olur .Ben kendi adıma sana senin ulaşmadığın mesleki tecrübemden örnekler vererek bu güne dek destek  verdim .Ama sen 12 günde altı maç oynayacak stratejiyi iyi kullanma adına kupada tekledin .!Rakiplerin 4 gol atıyorsa Beşiktaş ta  atmalıydı!Kupada yanlış seçilen yol takımın yedek denilen ağırlıktaki futbolcularına yol verip rakipleri önemsememek yatıyor .Oyuna tam kadro çık! sonucu  teyit et! sonra da değişiklikleri yap!.Oyuna giren Demba ba veya Olcay yahut Gökhan Töre gibi futbolcularına son yarım saatte  aşırı sorumlulukla kurtarıcı gibi düşünürken yenilgiye ortak ediyorsun Biliç kardeşim! Bu yanlış tutumu tüm kupa süresince kalıplaştırdın! !Takım zihnen  yorgundur,.Zor şartlarda bana göre başarılıdır .Ama hedefi vurmak denilen maçları almak zorunda olduğunuzu unutursanız patinaj yapmak gibi başarılar işe yaramaz!

 

Beşiktaşın sadece Şampiyonluğa  ihtiyacı büyüktür .Kim ne söylerse söylesin istediği transferi doğru yanlış yapsın bu başarıyı getiremiyorsa başarısız sayılır!Borç harç,saha sıkıntısı ve yorgunluk asla akılda kalıp kalkan olmaz takıma .Kulüp olarak olaya başarı anlamında  bakmak zorundayız..Arada alınan üç oyuncu gereklimiydi? Tolgay dışında kim yararlı olacak bu sezon?Bu anlamda içeride ki futbolcuların ne kadar paylaşımcı oldukları araştırıldı mı?Takımı sen ve onlar buralara taşımışken gereksiz ortaklara ne kadar ihtiyaç vardı dengesi iyi düşünüldü mü? Bildiğimiz  en önemli gerçek 12 gün sonunda netleşecektir.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

 

Yani dar boğazdan çıkarsak alınacak seri galibiyet ve Liverpool karşısında ki başarı gelirse müthiş bir unutulmaz yaşayabilir Beşiktaş.Bunun için yorgun imajı atılarak parlatılan ve fizik ile moral kondüsyon'un sahada ki başarı  için lazım olan Tempo .Çabuk oyun, coşkulu mücadele ve baskıya dayalı gole dönük atakların seviyesinin yükselmesi şarttır.Millet uzak yakın demeden vuruyor gol yapıyor ve bizim çocuklar şut atmayı dahi düşünmüyorlar !.Cismi sahada, kafası oyunda olmayan futbolcuların harekete geçirilmesi lazım.

 

Kulübe  acil baş vuru ve kurtarıcı gücü,heyecanı taşımalıdır .Oyunu çevirecek arzu ve istekle 90 dakikaya dönüşüm  getirecek bir istek taşıması lazımdır .Yani açıkçası hedefe kilitlenen ve kazanma motivasyonu yüksek futbolcu olarak görev beklemelidirler .Bunu görmüyoruz .

 

 

Ne Rizespor iki maçı ve ne de son Kayserispor karşısındaki futbol takımın gerçeği değildir.Asıl mücadel şimdi başlıyor .Ben sonuçtan ziyade düşüşten ve nedeninden yola çıkarak hatırlatma yapmak ve eyyamcılık yapmadan gerçeği savunmak istemişimdir daima .Teknik adamlık bunu aşmaktır .Yoksa tüm emekler boşa çıkar .

 


  Şimdi yeniden işe başlar gibi yola çıkıp altın harflerle unutulmaz ama beklenen zaferlar istiyoruz..Siz de biraz daha çok isteyin,inanın ve hedeften ödün vermeyin başaracaksınız .Unutmayın her kabus dolu gecenin sabahı vardır ve aydınlıktır!Yolunuz açık olsun hepinizin..Unutmayın yine söylüyorum.Hak verilmez ,ALINIR!