Sağ bek arayan Beşiktaş,savunmanın hem sağında hem de solunda görev yapabilen bir oyuncuyu kadrosuna katacak.

Siyah-Beyazlılar; Sampdoria'da top koşturan Bereszynki, Atalanta forması giyen Castagne ve aynı kulüpten Djimsiti ile Sivassporlu Douglas için sürdürdüğü çalışmalarda sona yaklaştı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif

Kadro dışı bırakılan isimlerle yollarını ayırmaya çalışan yönetim, bütçenin rahatlaması durumunda Şenol Güneş'in kriterlerine uygun ismi transfer edecek.

Ara transfer döneminde planlanan üç bölgeden ikisine takviye yaparak tüm yoğunluğunu sağ beke çeviren Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Şenol Güneş'in çok istediği bu mevkiyi de bitirmek için geri sayıma geçti.

Sol bek özelliği de bulunan isimler üzerinde çalışan Siyah-Beyazlı yönetim, Sampdoria'da top koşturan Bartosz Bereszynki, Atalanta forması giyen Castagne ve aynı kulüpten Djimsiti ile Sivassporlu Douglas için sürdürdüğü çalışmalarda sona yaklaşıyor.

Sağ bek transferinde acele etmeyerek önce takımdan bazı yerli ve yabancı futbolcuların da gitmesini bekleyen ve buna göre listeden bir sağ bek seçecek olan Siyah-Beyazlılar, bütçeye göre de hareket edecek.

Vagner Love, Tolga Zengin, Gökhan Töre ve Tolgay Arslan gibi isimlerle kısa süre içidne yollarını ayırması halinde daha kaliteli bir sağ bek almayı planlayan yönetim, planların tutmaması halinde ise bütçe olarak en uygun sağ beki kiralık ya da bonservisiyle kadroya katmaya çalışacak.

Siyah-Beyazlılar, Tenik Direktör Şenol Güneş'in özel isteğiyle sağ bek listesindeki öncelikli oyuncuları, hem sağ bek hem de sol bek oynayabilen isimlerden oluşturdu. Yönetimin sol bek de oynayabilen sağ bek transferini Erzurumpor maçı öncesinde bitirmeye çalıştığı ifade edildi.

Esas bölgeleri sağ bek olan Bereszynki, Castagne ve Djimsiti savunmanın solunda da görev yapabiliyor.Djimisti'nin ayrıca savunmanın ortasında forma giyme özelliği bulunuyor. 

Skorer/Serdar Sarıdağ