Beşiktaş’ın şampiyonluğu kulüpteki birçok isim için tarihe geçen bir zafer olacak.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den Kenan Karaman kararı Valerien Ismael'den Kenan Karaman kararı
 Beşiktaş’ın şampiyonluğu kulüpteki birçok isim için tarihe geçen bir zafer olacak. Başkan Fikret Orman mutlu sona ulaşmaları halinde başkan olarak ilk kez şampiyonluk sevinci yaşayacak. Siyah-beyazlı takım, 2012’den bu yana kulübü yöneten Orman’ın 5. yılında şampiyonluk kupasını müzesine götürecek.
Beşiktaş’ın pazar günü yapılacak seçimli genel kurulunda tek aday olarak seçime girecek Fikret Orman, Süper Lig’de aynı gün sahasında Osmanlıspor’u konuk edecek siyah-beyazlı takımın puan kazanması halinde üçüncü dönemine şampiyonlukla başlayacak.

Teknik Direktör Şenol Güneş de ilk şampiyonluk kupasını Beşiktaş’ta kaldıracak. Güneş, Trabzonspor’u çalıştırırken 1995-1996 ve 2010-2011 sezonlarında kupayı son haftalarda Fenerbahçe’ye kaptırmıştı.

Beşiktaş’ta futbolcuların neredeyse tamamı ligi zirvede tamamlamaları halinde Süper Lig’de ilk kez şampiyonluk kupasını kaldıracak. Siyah-beyazlı ekibin 2008-2009 sezonunda elde ettiği şampiyonluğun kadrosunda bulunan Necip Uysal ve Serdar Kurtuluş dışındaki tüm futbolcular, kariyerlerindeki ilk Süper Lig şampiyonluğu madalyasını alacak.

TFF’ye başvuru

Beşiktaş Kulübü, şampiyonluk kupasının Osmanlıspor maçına getirilmesi ve Torku Konyaspor karşılaşmasının Vodafone Arena’ya alınması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu. Şampiyonluk halinde kupayı taraftarının önünde kaldırmak isteyen siyah-beyazlıların talebini değerlendiren TFF’nin bu isteğe sıcak bakmadığı iddia edildi.

Yönetimi tanıtacak

Başkan Fikret Orman pazar günü yapılacak genel kurul öncesi seçim çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Kongreye tek aday girecek olan Orman, yeni yönetim kurulunu Vodafone Arena’daki Divan Restoranı’nda cuma günü vereceği davetle tanıtacak. Davette yönetim kurulu arkadaşlarını basınla bir araya getirecek olan Başkan Orman, mali ve seçimli kongreler öncesinde camiaya önemli mesajlar verecek.

Milliyet