Yönetimi memnun eden gelişme

Beşiktaşlı Pedro Franco, Kolombiya Milli Takımı’nın, Copa America kadrosuna davet edildi. Teknik direktör Jose Pekerman, 30 kişilik kadroya Franco'nun yanı sıra, Real Madrid’den James Rodriguez ve Manchester United’tan Radamel Falcao’yu da aldı. Bu g

FUTBOL 13.05.2015 - 15:22 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Sezon sonunda Franco'nun yerine daha tecrübeli bir isim ile anlaşmak isteyen yönetim, 24 yaşında futbolcuyu Copa America sonrası elinden çıkarabilir.

Beşiktaş'ın Kolombiyalı stoperi Pedro Franco, Copa America'da mücadele edecek. Copa America, Şili’nin ev sahipliğinde 11 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Kolombiya Milli Takımı Teknik Direktörü Jose Pekerman, Copa America kadrosuna Beşiktaşlı Pedro Franco'yu da davet etti.

Pekerman, 30 kişilik kadroya Real Madrid’den James Rodriguez ve Manchester United’tan Radamel Falcao’yu da aldı. Kolombiya, Copa America'da Brezilya, Peru ve Venezuela ile C Grubu’nda mücadele verecek.

Bu gelişme, siyah beyazlı yönetimi de memnun etti. Sezon sonunda Franco'nun yerine daha tecrübeli bir isim ile anlaşmak isteyen yönetim, 24 yaşında futbolcuyu Copa America sonrası elinden çıkarabilir. Franco'nun turnuvada göstereceği performans, Kolombiyalı oyuncunun Beşiktaş'taki geleceğini belirleyecek.

Franco, bu sezon siyah beyazlı takımda ligde, Ziraat Türkiye Kupası’nda ve Avrupa Kupaları’nda toplam 37 maçta forma giydi.