Beşiktaş yönetiminin daha önce yeni stat ile ilgili verdiği geciken sözleri ve Mayıs ayında yapılacak Seçimli Olağan Kongre'yi de düşünerek hızlandırma çalışmaları soru işareti yarattı.

"Hazır Çim Felaket Olur"

Beşiktaş eski Asbaşkanı Levent Erdoğan, bugün bazı gazetelere yansıyan, Vodafone Arena Zeminine Hazır Çim döşeneceği" haberlerine eleştiri getirerek, bunun sağlıklı olmayacağını söyledi. Stat için camianın 3 yıldır bekletildiğini belirten Erdoğan, "Camiamız her türlü gecikme ve olumsuzluğa rağmen Stadımızın tamamlanması için sabırla bekledi, son iki sezondur tarih verilerek beklenti içine sokulan taraftarlar ve hatta futbolcular hayal kırıklığı yaşadı. Buna rağmen kimse sesini çıkarmadan bekliyor. Bir takım farklı hesaplar uğruna kolaycılığa kaçılmasın, stat zeminininde  hazır çim kullanılması belki açılış için süreyi kısaltır fakat sorunları arttırır. Zaten bilindiği üzere stadımız kritik bir konum üzerinde. Zemin, Denize çok yakın, burada sağlam bir zemin olmazsa her maç problem yaşanır" dedi.

"Farklı Hesaplar Uğruna Büyük Sorunlar Yaşanmasın"

Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı. Sağlam bir zemin şart, bu da, hazır olarak alınan ve rulo şeklinde yerleştirilen Çim ile olmaz. Yönetim bir takım düşüncelerle süreyi kısaltacağım diye sorunları çoğaltmasın." Diyerek sözlerini tamamladı.