''Yönetim Kararı Aldı''Sözleşmesi...

Bu sezon yaptığı transferler ve oynadığı oyunla Lig'de şampiyonluğu hedeflediğini açıkca belli eden Beşiktaş'ta flaş bir gelişme yaşandı.

FUTBOL 08.09.2014 - 12:54 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Bu sezon yaptığı transferler ve oynadığı oyunla Lig'de şampiyonluğu hedeflediğini açıkca belli eden Beşiktaş'ta flaş bir gelişme yaşandı.

Şampiyonlar Ligi play-off'unda İngiliz devi Arsenal'e rövanş maçında kaybeden Beşiktaş yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam ederken bu alanda da ligde olduğu gibi önemli hedefler koydu. Bu hedefler doğrultusunda radikal kararlar alan Beşiktaş'ta çok önemli bir gelişme yaşandı.

İtalyan basını açıkladı 
Beşiktaş, teknik direktörü Slaven Bilic'le sözleşme uzatmaya hazırlanıyor. İtalyan basınına göre bir dahaki sezon sözleşmesi sona erecek olan başarılı teknik adam için siyah beyazlı yönetim harekete geçti. Özellikle Feyenoord ve Arsenal maçlarından sonra Avrupa'da piyasasını iyice arttıran Slaven Bilic'in daha iyi teklifler alabileceğini aktaran İtalyan basını, bu durumun önüne geçmek isteyen Beşiktaş'ın Hırvat teknilk adama uzun süreli bir sözleşme teklifi sunabileceğini aktardı.

İngiltere ve İtalya'da ilgi çekiyor 
Hırvatistan Milli Takımı ve Lokomotif Moskova'da teknik direktörlük yapan ve son olarak Beşiktaş'ta geçen sene kısıtlı imkanlarla önemli işler yapan Bilic bu sezon başında da Şampiyonlar Ligi'nin kapısından döndü ancak akıllarda Beşiktaş'ın Arsenal'e karşı oynadığı oyun kaldı. Futbolculuk döneminde İngiltere'de önemli bir kariyer yapan Bilic, Ada kulüplerinin ve İtalyan kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Koltuğu sallanan teknik adamların yerine adı şimdiden telafuz edinen Bilic için durumun farkında olan siyah beyazlı idareciler harekete geçerek tecrübeli teknik adamı takımda tutmak istiyor.

Taraftar çok seviyor 
Son dönemlerde Mustafa Denizli'den sonra taraftarın bağrına bastığı nadir teknik adamlardan biri olan Slaven Bilic'in sözleşmesinin uzatılması yönünde taraftarın da fikrine önem veren Beşiktaşlı yöneticiler devre arasında Hırvat teknik adam ve menajeriyle tekrar masaya oturacak. Hırvat teknik adamın da her fırsatta İstanbul'da mutlu olduğunu belirtmesi sözleşme uzatma teklifine sıcak baktğı şeklinde yorumlanıyor.

 

KAYNAK : EUROSPORT