Yönetim futbolculara ödeyeceği primi belirledi

Ligde bitime 2 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 6 puan önündeki Beşiktaş'ta yüzler gülüyor.

GÜNDEM 12.05.2016 - 14:21 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Teknik heyet, yapılan antrenmanlarda takımdaki oyuncuların ciddiyeti elden bırakmaması ve şampiyonluk ipini göğüsleyebilmek için var gücüyle çalışmasından oldukça memnun. 
Galatasaray derbisi öncesinde galip gelinmesi durumunda 40 bin TL prim açıklayan yönetim sonrasında bu rakamı 60 Bin TL'ye çekmişti. Ligin kırılma maçlarından biri olan derbi sonrasında ertesi gün tüm oyuncuların hesaplarına bu rakamın yattığı, oyuncuların bu durumdan oldukça memnun olduğu öğrenildi. 

Maddi anlamda da doping etkisi yaratan bu uygulama gibi, şampiyonluğun kazanılmasının hemen sonrasında da bu konudaki primlerinin hesaplara yatacağı belirtildi. 

Yönetimin toplamda yaklaşık 3 Milyon TL'lik bir prim ödemeyi düşündüğü ancak bu rakamın değişebileceği ifade edildi. 

Teknik direktör Şenol Güneş şampiyonluk priminde bu sezon farklı bir uygulama yapacak. Her futbolcuyu ayrı ayrı değerlendirerek sezonun genelindeki performansına göre primleri dağıtacak olan tecrübeli teknik adamın, yönetimden gelecek miktara göre rakamları belirleyeceği öğrenildi.

Beşiktaş'ta Osmanlıspor maçının hazırlıkları ise tüm hızıyla devam ediyor. Siyah beyazlılar yapılan antrenmanlarda özellikle Osmanlıspor'un yaptığı hızlı hücumlara dikkat etmeye çalışacak. Orta sahada kaptırılacak toplarda geri dönüşlerin dikkatli yapılmasını isteyen Güneş, antrenmanlarda bu konu üzerinde özel çalışmalar yaptırıyor. 

Cezalı Olcay Şahan ve sakat Rhdolfo dışında eksik futbolcusu bulunmayan Beşiktaş'ta Olcay'ın yerine oynayacak oyuncuya da Şenol Güneş, maçtan bir gün önce yapılan taktik antrenmanda karar verecek. Olcay'ın cezasında Şenol Güneş, formaya aday Gökhan Töre ve Kerim Frei arasında seçimini yapacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@