Yırtar giderim!

Beşiktaş'ta yönetimin, 'Sezon sonuna kadar yola devam' kararı aldığı Bilic'i, 1.5 milyon Euro tazminat ödememek için 31 Mayıs'a kadar görevde tuttuğu öne sürüldü. Bilic ise bu konuyla ilgili Başkan Orman'a, “Her türlü kararınıza saygılıyım. Beşiktaş'

FUTBOL 22.05.2015 - 02:59 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Süper Lig’de Torku Konyspor yenilgisi sonrasında yolların ayrılmasının beklendiği teknik direktör Slaven Bilic’le ilgili olarak Beşiktaş yönetimi, ‘Sezon sonuna kadar yola devam’ kararı almıştı.

Siyah-Beyazlılar’ın, 1.5 milyon Euro tazminat ödememek için 31 Mayıs’a kadar tecrübeli çalıştırıcıyı görevde tuttuğu iddia edilmişti. Tazminatla ilgili haberlere sert tepki gösteren Bilic’in bu konuyla alakalı olarak Başkan Fikret Orman’la konuştuğu ve “Her türlü kararınıza saygılıyım. Elbette burada devam etmek isterim. Ancak iki yılda Beşiktaş gibi bir takımda şampiyonluğu kazanamazsanız, buradaki sorumluluk bana aittir. Beşiktaş’ı kalpten seviyorum. Hiçbir şekilde bu külübü UEFA’ya, hele ki alacaklardan ötürü asla şikayet etmem.  O sözleşmeyi de herkesin önünde yırtıp giderim. Ne İngiltere’den, ne de başka bir ülkeden bir takımla görüştüm. Buradaki durumum belli olur, ondan sonra yol haritamı çizerim” dediği öğrenildi. 

‘Beşiktaşlı duruşumuz var’

Bu durumu yöneticilerle paylaşan Orman’ın da, “Bizim Beşiktaşlı duruşumuz var. Alanda omuzlarda karşılayıp, arkasından teneke çalarak hiç kimseyi göndermem. Ayrılık da, en iyi şekilde olur. O eski günler çok geride kaldı” diyerek, Bilic’in sözlerine benzer bir karşılık verdiği bildirildi. Bu arada Hırvat hocanın, sadece Türkiye içinden değil, İngiltere ve ülkesi Hırvatistan’dan gelen telefonları bile açmadığı belirtildi. Deneyimli çalıştırıcının, şu an sadece Galatasaray derbisine konsantre olduğu ve bu mücadeleden başka bir şey düşünmediği ifade edildi.

Taraftar da yanında

Slaven Bilic’in gönderileceği iddiaları sonrası Beşiktaş taraftarı ayağa kalktı. Yönetimin, kupasız kapatılan 2 sezondaki başarısızlığın asıl sorumlusu olarak Hırvat hocayı göstermesi Siyah-Beyazlılar’ı büyük bir protesto hazırlığına itti. Pazar günü yapılacak mali genel kurulda Başkan Fikret Orman’ı ıslıklayacak olan taraftarlar, dün gece de kulübün Akaretler’deki binasına giderek Mircea Lucescu’nun, “Köpekler istedi diye atlar ölmez” sözünü pankart olarak açtı. Ayrıca Beşiktaş semtinde yer alan pankartlarda da hedefte yönetim vardı.

Bilic tarihe geçebilir

Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmayı kaybetmesi halinde tarihinde ilk kez bir sezonu derbilerden puan alamayarak kapatacak. Teknik direktör Slaven Bilic yönetiminde bu sezon derbi galibiyeti alamayan Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacağı maçta alınacak olası yenilgide, tarihinde bir ilki yaşayacak. 1959’dan bu yana oynanan ligde geride kalan sezonlarda derbilerden puan almayı başaran Siyah-Beyazlı takım, ilk yarıdaki derbileri 2-0’lık skorlarla kaybetmiş, ikinci devredeki Fenerbahçe maçından da tek golle mağlup ayrılmıştı.