Yine Sakata Geldiler

Beşiktaş'ta son olarak yeni transfer Jose Sosa'nın da sakatlanması "Geçen sezon yaşanan kabus bu sezona da mı sıçrayacak?" sorusunu akıllara getirdi. Ligin henüz başı ama siyah-beyazlılarda şu ana kadar tam 9 futbolcu sakatlık yaşadı.

FUTBOL 11.09.2014 - 16:46 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta geçen sezon sık sık yaşanan sakatlıklar, bu sezon da devam ediyor.

Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için 2 ön eleme oynayan Beşiktaş, sezonun ilk resmi maçını 30 Temmuz'da gerçekleştirdi. Sezona Feyenoord deplasmanında start veren siyah-beyazlılar, Süper Lig'in açılış tarihinden yaklaşık 1 ay öncesinde resmi maç oynamaya başladı.

Bu 1 aylık süre Beşiktaş adına sezona daha hazır başlaması yönünden avantaj olarak gözükse de, üst üste yaşanan sakatlıklar durumu dezavantaja çevirmeye başladı.

Geçen sezon Olcay Şahan dışında diğer futbolcular sezon içinde çeşitli sakatlıklar yaşamışlardı. Bu sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren teknik heyet, aynı problemle bu sezon da karşı karşıya kalıyor.

Sezon öncesi Cenk Tosun ve Veli, siyah-beyazlılarda sakatlık yaşayan isimler olmuşlardı. Şampiyonlar Ligi elemelerinin oynandığı dönemde ise ise Atiba, Necip, Tolga, Demba Ba, Serdar Kurtuluş sakatlık geçiren isimler oldular. Ligin başlaması ile birlikte Oğuzhan ve yeni transfer Jose Sosa sakatlanan diğer iki futbolcu oldu.

Bu durum teknik heyetin moralini bozarken, sağlık ekibi yoğun mesaisine geçen sezon olduğu gibi bu sezon da devam ediyor.

Kaynak : NTVSPOR