Hürriyet yazarı ve eski milli kaleci Rüştü Reçber, bu akşam Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe maçı öncesi iki takım formasıyla mücadele ettiği maçlardaki enlerini açıkladı..

Fenerbahçe kalesini de koruyan ve ardından Beşiktaş’ta eldivenleri eline geçiren Rüştü Reçber, defalarca iki takım arasındaki derbi mücadelelerinde ter döktüğünü belirterek, sahada olduğu iki takım arasındaki kapışmalardaki enlerini şöyle sıraladı...

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda

EN UNUTAMADIĞIN BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE DERBİSİ?

Sezon 2001-2002. Fenerbahçe kalesindeyim. Kadıköy’de, Beşiktaş’ı ağırlıyoruz. Yenilmeme rekoru kıracağımız bir maça çıktık ama yenildik. 2-1 kazandı Beşiktaş. Ronaldo attı iki golü de.

İKİ TAKIM ARASINDAKİ MAÇLARDAKİ EN SÜRPRİZ SONUÇ?

Yine Fenerbahçe kalesindeyim. Yıl 2005. Büyük favoriyiz. Beşiktaş’ın iddiası yok. Biz şampiyon olduk o sene. Ancak, Kadıköy’de Beşiktaş’a 4-3 yenildik. 4 kez kalemize şut attılar, hepsi gol oldu. Benim için en büyük sürpriz odur.

BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE DERBİLERİNDEKİ ATILAN EN GÜZEL GOL?

Sahanın içinde çok güzel goller gördüm bu derbilerde. Ancak, benim için en güzeli Beşiktaş’ta oynadığım dönemdeki Fink’in golüdür. İbrahim Üzülmez sağ ayağıyla ortalamış, Fink de voleyle muhteşem bir gol atmıştı. Yıl 2009.

EZELİ REKABETTEKİ EN İYİ PERFORMANSIN?

Beşiktaş kalesinde 2005 yılında İnönü Stadı’nda Fenerbahçe’yi 3-0 yendiğimiz maçtaki performansım benim için ilk sıradadır. O gün hem farklı bir galibiyet almıştık hem de Fenerbahçe karşısında çok iyi maç çıkarıp, kritik kurtarışlar yapıştım.

BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE REKABETİNDE GÖRDÜĞÜN EN BÜYÜK HAKEM HATASI?

Benim oynadığım maçlarda öyle çok büyük hakem hatası olmadı. Şimdiki futbolcular daha şanslı bu konuda (Gülüyor). Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki derbilerimde hakemler de iyi performans sergilemiş.

EZELİ REKABETTEKİ EN BÜYÜK ANIN?

2009 yılı İzmir’deyiz. Beşiktaş’tayım ama o gün yedeğim. Türkiye Kupası finali. 4-2 kazandık. Fenerbahçe’de bu kupayı kazanamamışım. Ama sahada olmasam da kulübede bu sevinci Beşiktaş formasıyla yaşadım. Benim için en büyük anı budur.

Hürriyet