Karabük'e 90+6'da attığı müthiş kafa golüyle Beşiktaş'a galibiyeti ve lig liderliğini getiren Cenk'e, övgü yağdı. 23 yaşındaki yıldızın altın dokunuşu için takım arkadaşları, “Herşey bitti derken sahneye çıktın. Resmen yılın golünü attın” yorumunu ya

Gözden kaçırmayın

Derbiden beraberlik çıktı! Beşiktaş 1 Fenerbahçe 1 Derbiden beraberlik çıktı! Beşiktaş 1 Fenerbahçe 1

Kara Kartal’ın Karabükspor mücadelesine 84’üncü dakikada dahil olan Cenk Tosun, 90+6’da attığı mükemmel golle takımına şampiyonluk yolunda altın değerinde bir 3 puan kazandırmıştı. Genç yıldız, mücadele sonrası teknik direktör Slaven Bilic başta olmak üzere bütün yöneticiler ve takım arkadaşlarından övgü aldı. 23 yaşındaki futbolcu, arkadaşlarının, “Ligde haftayı üçüncü kapatacağız, herşey bitti derken sahneye çıkıp mükemmel bir gol attın. Bu gol belkide bize şampiyonluğu getiren gol olacak. Zirve için anlamlı bir olay olmasının yanında gayet estetik bir vuruş yaptın. Resmen yılın golünü attın. Kulübede sabırla bekledin ve sonunda başardın” sözleriyle moral depoladı.

‘Heyecandan uyuyamadım’ 

Dün yapılan takım çalışmasında da arkadaşlarından büyük destek gören genç yıldız, kalan 6 haftada görev alacağı süreç içerisinde gollerine devam edeceğini söyledi. Başarılı futbolcu, “Bana destek veren başta hocamız Slaven Bilic olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Karabük maçının ardından heyecandan uyuyamadım. Umarım sezon sonunda da şampiyonluk ipini göğüsleriz” diyerek kendisine olan güvenini ortaya koydu.