YILDIZLAR SAHADA 90 DAKİKA KALMALI

Güntekin Onay kaleme aldı...

GÜNDEM 16.03.2016 - 02:44 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 BEŞİKTAŞ, Trabzonspor karşısında ilk yarıda daha ofansif görünmekle birlikte Rize’deki etkinliğinden uzaktı. Trabzon ceza alanı civarında çok top kaybeden siyah-beyazlılar girdiği pozisyonları da değerlendiremedi. Özellikle Mario Gomez ilk yarıda  tanınmayacak haldeydi. Alman yıldız kritik noktalarda isabetsiz paslar attı, top kontrolünde ve son vuruşlarda kendi kalitesinden uzak işler yaptı. 
 
BEŞİKTAŞ’IN bir diğer sorunu da Quaresma’nın yine taç çizgisine çok yakın oynamasıydı. Genellikle rakibi merkezden delmeye çalışan Beşiktaş’ın sol taraftan getirdiği  toplarda da Quaresma diğer kanattan ceza alanına girmekte gecikti. Portekizli büyük yetenek ancak ceza alanına toplu veya topsuz daha fazla girmeli.
 
2. yarı maçın tek hakimi olan Beşiktaş, zorladı zorladı ve kaçırdıklarına  rağmen maçı kazanmayı başardı. Savunmada Tosic-Necip ikilisi hatasız oynadı. Gol gelene kadar Beşiktaş’ta bir gerginlik ve stres göze çarptı. Nitekim golün ardından daha rahat oynayan siyah-beyazlılar kendisine liderliği getirecek sonucu almayı başardı. 
 
YILDIZLAR SAHADA 90 DAKİKA KALMALI
 
BEŞİKTAŞ’IN bu günleri görmesindeki baş rol oyuncularından biri olan ve gol krallığına koşan Gomez’in kaçırdığı goller, bitkinliği, yorgunluğu skorun  76 dakika boyunca değişmemesindeki 
önemli etkenlerden biriydi. Şayet Gomez diri ve gününde olsaydı maç çok daha erken kopardı. Yine de büyük yıldızları 90 dakika sahada tutmak gerekiyor. Nitekim 76’da Quaresma gibi bir süperstarın harika ortasında Gomez uçarak kafa ile golü attı ve ikinci yarıda tek kale oynayan Beşiktaş, forvet hattındaki bireysel sorunlara rağmen aradığı golü buldu. 
 
ATIBA’NIN sorumluluk duygusu, sakatlığına rağmen Oğuzhan’ın çalışkanlığı ve etkili oyunu Beşiktaş’ın kazanmasında ve hakim bir oyun oynamasında etkendi. Trabzonspor, eksiklerine rağmen sahaya tüm gücünü koydu ancak bu performans Beşiktaş’tan puan almak için yeterli olmadı. Stopersiz, Gökhan’sız yorgun Kartal tüm olumsuzluklara rağmen zorlu periyodu lider kapatmayı başardı. 
 
HAKEM Bülent Yıldırım, ilk yarıda Beşiktaş’ın açık bir penaltısını vermedi. Mustafa Yumlu, Gomez’in vuruşunu elle kesti lakin devam kararı çıktı. Ayrıca Cavanda’nın kaleci Esteban’a ayak içi ile verdiği pasta da devam kararı tecrübeli hakemin imza attığı bir diğer skandaldı. Son haftalarda Türkiye’nin 3 kıdemli hakemi Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım’ın sergilediği yönetimler ne yazık ki maçların sonuçlarını ve yarışın seyrini etkiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@