Yıkmak kolaydır ama yapmak zordur

Fikret Orman, Belçika’da BJK TV Genel Müdürü Bülent Ülgen’in sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 12.03.2015 - 16:57 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın bu akşam oynayacağı Club Brugge maçı hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkanımız Fikret Orman’ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:
 
“Club Brugge önemli bir rakip. Köklü bir takım. Belçika futbolu çıkış içinde. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Futbol şansı da lazım. İyi bir sonuç almak istiyoruz. Herkes coşku içinde. İstanbul’a güzel sonuçla dönmek istiyoruz. İstanbul’da tur atlayan taraf olmayı hedefliyoruz.”
 
“Başarılı olunca takıma olan ilgi artıyor. Yıkmak kolaydır ama yapmak zordur. Göreve geldiğimizde Beşiktaş camiası bir çöküntü içindeydi. Yaptığımız temaslarla camiayı ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Taraftarlar başkanına dokunmak istiyor. Ben de taraftarlarla bir araya gelmekten keyif alıyorum. Camia olarak kenetlendik. İki kulvarda da elimizden geleni yapacağız. Lig de en az Avrupa kadar önemli. Vodafone Arena’ya şampiyon olarak dönmek istiyoruz.”
 
“Milosevic, şanssız bir sakatlık yaşadı. Milli maç arasında takıma döneceğine inanıyorum. Fikret Demirer’in başında olduğu bir izleme ekibimiz var. Ayrıca Slaven Bilic’in de bir ekibi var. İki ekibin çalışması sonucu ortaya raporlar çıkıyor. Ben de raporlar sonucu oyuncuları televizyondan izliyorum. Gerektiğinde canlı olarak stattan oyuncuyu izliyorum. Tolgay’ı farklı zamanlarda üç defa izledim. Transferde önce futbolcunun ahlakına ve bize uyum sağlayıp sağlayamayacağına bakıyoruz. Takıma orta vadede yapabileceği katkıya bakıyoruz. Transfer şans işidir. Oyuncunun adaptasyonu önemli. Beşiktaş kolej takımı. Transferde ince eleyip sık dokuyoruz.”
 
“Maçın sonucuna oyuncular karar verecek. Allah şanssızlık vermesin. Beşiktaş kaliteli oyunculardan oluşuyor. Beşiktaşlılara güzel bir sonuç armağan edeceğiz umarım.”