Arjantinli, müthiş frikiği ve paslarıyla, Kerim de enerjisi ve çalımlarıyla resital sundu. Sosa bu sezon ligde 3. frikik golünü atarken, Frei ise 4. sayısını kaydetti. İki yıldız, Rize’nin ipini çekti

Gözden kaçırmayın

İmzaya gelen Weghorst, İsmael'in liste başıydı İmzaya gelen Weghorst, İsmael'in liste başıydı
 Onlar futbolun sihirbazları, seyredilmeye değer kılan yıldızları, siyah ve beyazları, onlar Beşiktaş'ın Kartalları: Kerim Frei ve Jose Sosa... Müthiş ikili dün gece öyle bir futbol sergiledi ki gözlerin pasını sildiler. Sosa mükemmel frikik golü ve paslarıyla klasını konuştururken, Kerim de harika çalımlarıyla izleyenleri büyüledi. Resitalde ilk olarak Arjantinli oyuncu sahne aldı. Aynı zamanda ligin asist kralı olan (8) olan Sosa, 16. dakikada kullandığı frikiği ağlara göndererek İtandje'ı çaresiz bıraktı ve bu sezon ligde 5, toplamda ise 7. golünü attı. Diğer yıldız Kerim Frei ise tam bir karınca misali bitmek bilmeyen enerjisiyle Rize savunmasına zor anlar yaşattı.
Portekizli'yi aratmadı 
Quaresma'nın kadrodan çıkarılmasıyla bu sezon Süper Lig'de ilk kez bir karşılaşmaya ilk 11'de başlayan 22 yaşındaki oyuncu, Portekizli yıldızı hiç aratmadı. 33. dakikada Oğuzhan'ın pasında skoru 2-0'a getiren Kerim, ligdeki 4. sayısını kaydetti. Kerim, maç sonrası maçın tamamında iyi oynadıklarını belirterek "Son 15 dakika yorulduk. Maçın tamamına hükmeden taraf bizdik" dedi. Kerim, Gökhan ve Quaresma'nın yokluğunda forma giymesi ile ilgili de "Kendimi her zaman hazır tutuyordum. Sonlarda fiziksel olarak oyundan düştüm ama performansım beni memnun etti" diye konuştu.

Baskıyı kırdık 
Sosa ise galibiyeti şöyle yorumladı: "Erken gol bulunca baskıyı attık. Maçta hakim olan taraf bizdik. Hak ettiğimiz bir sonuç oldu. Frikiklere genel olarak çalışıyorum. Atış yaparken iyi konsantre oluyorum. Önümüzde daha çok maç var. Böyle devam etmeliyiz."