YIKILMAYIN BEYLER, RAKİBİ YIKIN!

Tecrübeli hoca, soyunma odasında oyuncularına kızmak yerine direkt motivasyon ile yeni taktiği devreye soktu.

FUTBOL 25.11.2016 - 09:31 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
Beşiktaş Teknik Direktörü, futbolcularını “Bu şoktan hemen çıkmamız gerek. Taraftarlarımız stadı yıkıyor. Siz de onları gibi olun, yıkılmayın beyler, rakibi yıkın!” sözleriyle motive etti.

Şampiyonlar Ligi tarihinin en müthiş geri dönüşlerinden birine imzasını atan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, devre arasında takıma yaptığı konuşma ve hamleleriyle maçın 3-3’e gelmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olmuştu. İşte Güneş, yaptığı hamlelerle altın değerinde 1 puanı takımına kazandırdı. Hakem ilk yarının bitiş düdüğünü çaldı ve takımlar soyunma odasına gitti. Beşiktaş’ta oyuncular, skordan dolayı Güneş’in kendilerini fırçalayacağını düşünüyordu. Ancak beklenen olmadı. Tecrübeli hoca içeri girdi ve takıma kızmak yerine onları motive etmeye, maçı değiştirecek planı açıklamaya başladı. Güneş, öncelikle, ilk yarıda yapılan hataları ekrandan takıma anlattı. Oyuncu değişikliklerini belirleyip, yeni taktiği çizdi. Sonra ise sıra efsane geri dönüş için tarihi sözlere geldi. 

‘1 gol atarsak çeviririz’

Güneş, “Şu an bir şokun içine girmiş durumdayız. Ne ben ne de hiç kimse bu skoru beklemiyordu. Ancak bir an önce bu şoktan çıkmamız gerek. Taraftarlarımızın muhteşem desteğini görüyorsunuz. Şu an stadı yıkıyorlar! Siz de onlar gibi olun, yıkılmayın beyler, rakibi yıkın. Eğer ikinci yarının başında 1 gol atarsak, bu maçı çeviririz. Sizlere güveniyorum. Şimdi sahaya çıkın ve elinizden gelenin fazlasını yapın” ifadelerini kullandı. Sonrasında takım çıktı ve muhteşem geri dönüşle Vodafone Arena’da tarih yazıldı. Maçın sonunda da Güneş oyuncularına, “Hepinizi tebrik ediyorum. Harika oynadınız ve büyük bir başarıya imzanızı attınız. En az 3 puan kadar değerli bir beraberlik aldık. Bu maçın verdiği gücün ve moralin, bizi bir üst tura çıkaracağına inanıyorum” dedi. 

Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@