KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

Beşiktaş Ziraat Türkiye kupasında F grubunda, en az ikinci olmak için Sarıyer ile dün gece Olimpiyat stadında(kendi sahasında) oynadı.Tribünler bomboş olup masrafı dahi çıkartmazdı  ama sahada üç yeni futbolcu ilk kez kadrodaydı. Son anda Trabzonsporla girdiği mücadele sonucu transfer ettiği Tolgay Arslan, Alexsander Milosevic ve Daniel Opare'li onbir yedek ağırlıklı olup, kulübede Demba Ba ve Gökhan Töre sigortası ile ilgi çekiciydi.
 
 
  Oyunun başında  sürekli sağ kanadı kullanarak Opare'nin dağınık ama süratli çıkışlarından sonuç arayan Beşiktaş, umduğunu bulamadı. Devrenin sonuna doğru Sosa'nın kornerinden Necip'in kafasından ilk golü bulsa da, ikinci yarıda daha çok üstüne gelen Sarıyer karşısında golleri üçledi ama defansta iyi görülmedi. İsmail her geçen gün Oğuzhan'ın ekürisi gibi isteksiz görülürken, Miloseviç ve Opare'nin hazır olmadıkları görüldü. Ancak Orta alanda yüksek teknik ve çalışkanlığı, fizik kalitesiyle ben hazırım diyen Tolgay Arslan dikkat çekti. Attığı gol yanında iyi bir oyun kurucu ve çalışkanlığı ile iki yönlü oyun algısı mükemmeldi.Ben beğendim. Hazır olduğunu gördüm Genç Furkan güzel gol attı ama narin yapısı ile zamana ihtiyacı olduğunu da gösterdi.
 
 
  Olimpiyat stadı artık bizim için müzelik olmaya namzet yazık bir tesistir. Bu stadı acele ile yaptıranları ve garantisi olmayan Olimpiyat hevesleri uğruna halkın parasını sarfetmeleri bir kez daha içimi acıttı! Dere paça hikayesi ve Beşiktaş'ın zorunlu mahkumiyeti devam etse de alınan sonuçlar önelidir .Artık zengin kadrolu ve beklenen hedefe oynayan bir Beşiktaş vardır. Tesis sorunu da bitince taraftarı ile bir anda patlama yapabilir.Gidilen yolda umut var ve canlı...
 
 
 Biliç için böyle bir karşılaşma iyi oldu ama statü gereği grup karşılaşmaları yerine eleminasyon daha gerçekçi olur derim. TFF'ye..
 
 
  Beşiktaş'ta Demba Ba ile Olcay,Gökhan  her zaman skoru etkileyen futbolcular olarak takıma can ve gol getiriyorlar. Tolgay Arslanın da attığı gol ve şut denemeleri ile gol arayışı ligde çok iyi averaja neden olabilir.
 
 
Sonuç olarak Biliç ve erken olsa da hepimizin gördüğü yeni futbolcuları ile Beşiktaş şimdilik iyi yolda ancak iki gerçeği unutmadan işini sürdürmelidir .Çabuk pas ve Baskı... Bu iki  gerçek oyun stratejisi olur ve sürekli diri mücadeleye girerlerse Derbi karşılaşmalarında beklenen sonucu alarak şampiyon olabilirler. Hatta Liverpoolu yenerek bizim Avrupada yüzümüzü güldürebilirler. Hem de leyleği havada gördükleri zor sezonda!..