Başkent’te bir eğlence mekânında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla buluşan başkan, “Şampiyonluğa hiç bu kadar yakın olmadık. ancak her şey bitmedi” dedi.

Gözden kaçırmayın

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın "Andre Franco" savaşı! Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın "Andre Franco" savaşı!
 F.BAHÇE, Medipol Başakşehir’e 2-1 yenilirken, Beşiktaş, da puan farkını 6’ya çıkardı ve şampiyonluk için sadece 1 puana ihtiyaç duyar hale geldi. Herkes pazartesi saat 21.45’te siyah beyazlıların nasıl bir tepki verdiğini merak ediyor. Taraftar anında sokağa dökülüp kutlamalara başladı. Şenol Güneş ve ekibi ise, büyük bir mutluluk yaşarken “Henüz bitmedi” diyerek, dış dünyaya kapandı. Ya yöneticiler ne yaptı?Başkan Fikret Orman ve bir çok yönetici Fenerbahçe’nin Başakşehir’e 3 puan kaybını Ankara’da izledi.
ŞAMPİYONLUK MARŞLARI SÖYLENDİ

Orman maçı, üniversite çalışması nedeniyle bulunduğu bir yemekte takip etti. Ahmet Nur Çebi, Umut Güner, Ahmet Kavalcı ve Metin Albayrak ise, ayrı bir restoranda maçı izledi. Orman’ın ilk tepkisi “Şampiyonluğa hiç bu kadar yakın olmadık, ama şimdi sakiniz. Osmanlıspor’dan da puan alıp, daha sonra kutlama yapmalıyız” oldu. Ayrı ayrı mekânlarda bulunan başkan Orman ve diğer yöneticiler, daha sonra bir eğlence yerinde buluştu. Orman’ın ilk gördüğü isim olan Umut Güner kendini tutamadı ve “Çak Başkan! Şampiyonluğa bir adım kaldı” dedi. Ardından teknik direktör Şenol Güneş’i arayıp heyecanını paylaşan Orman, arkadaşlarına dönüp, “Hocanın selamı var” dedi. Gece boyunca Beşiktaş, marşları çalınarak, kutlama yapıldı.

BEŞİKTAŞ ÜNİVERSİTESİ YOLA ÇIKTI

BİR yandan seçim, diğer yanda da şampiyonluk mücadelesi içinde olan başkan Fikret Orman, tüm bu yoğun gündemi içinde Beşiktaş Üniversitesi için de çalışmalarını yürütüyor.

Orman, Kabataş Erkek Lisesiler Derneği ile ortak yürütülen ve adı ‘Beşiktaş Kabataş Üniversitesi’ olacak olan proje için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’yı ziyaret edip bilgi verdi. Orman, önceki gün de başbakanlıkta temaslarda bulundu.

YENİ YÖNETİM BELLİ OLUYOR

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, kesinleşmiş yönetim kurulu listesini bugün saat 17.00’de Divan Kurulu’na sunuyor. Orman’ın Melih Sami Esen, Faik Akdil, Mete Vardar, Berkan Gocay ve Yalçın Kaya Yılmaz ile yollarını ayırması; Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğulları, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Umut Güner, Deniz Atalay, Emre Kocadağ, Ahmet Kavalcı ve Hakan Özköse ile de devam etmesi bekleniyor. Hüseyin Mican, Berk Hacıgüzeller, Şafak Yazıcıoğlu ve Mikayil Dilbaz da yeni liste için adı geçenlerden.

SAMPiYONLUK PRiMi 6.5 MiLYON TL

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu hafta içinde şampiyonluk primini belirleyeceklerini söyledi. Çebi, rakamın 150 bin ile 200 bin lira arasında olmasının beklendiğini belirtti. Buna göre, mutlu sona ulaşılması halinde sadece 32 kişilik A takım futbolcularıyla ve teknik heyete 4.5 milyon ile 6.5 milyon lira arasında değişen oranda bir prim dağıtılacak. Siyah beyazlı takımda galibiyete 10 bin, üst üste üç maç kazanılmasına 45 bin ve derbilere de 20 bin lira prim ödeniyor. Ancak derbilerde rakam bazen daha da artırılabiliyor...


 Hürriyet