Yeni Yıldız Adayı Arda

Amerika U-18 Milli takımına secilen Türk oyuncu Arda Bulut'a Beşiktaş USA Derneği destek verdi.

GÜNDEM 26.02.2016 - 14:07 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
Beşiktaş USA Dernek Başkanı Ferruh Zor ve Başkan yardımcısı Gökay Mediceler, Arda Bulut'un mac boyunca forma giydigi bu haftaki San Jose Earthquakes-Santa Cruz Breakers macini ailesi ile birlikte izlediler. Mac boyunca oldukca etkili bir performans sergileyen Arda Bulut, takiminin  3-1 kazandigi macta 2 gol atarak, 20 macta 20 gole ulasip gol kralligindaki yerini saglamlastirdi. Arda, ABD U-18 Milli takimi ile Mart ayinda Arjantin'de Arjantin ve Uruguay milli takimlari ile yapilacak olan hazirlik maclarinda yer alacak. 

Mactan sonra Beşiktaş USA yöneticilerini evinde agirlayan Arda Bulut'un ailesi, Beşiktaş kulübü ve Beşiktaş USA Derneğinin verdigi destekten ötürü teşekkür etti. Arda`nin babasi Yalcin Bulut ve annesi Cigdem Bulut, 6 yasindan beri futbol oynayan Arda`nin her maçını bizzat takip ettiklerini söylediler. Arda'nın futbol tutkunu oldugunu belirten ailesi, takimiyla antreman bittiken sonra bile extra antreman yaptığını ve bununla birlikte derslerini de ihmal etmeyip cok iyi not ortalaması yakaladığını söylediler. 

ABD MİLLİ TAKIMINDA İLK TÜRK

Beşiktaş USA Başkanı Ferruh Zor, Amerika' daki tum spor branşları icinde ilk kez bir Amerikalı Türk'ün, Milli Takim formasi giymesinin gurur verici bir basari oldugunu soyledi. Istanbul' dan özel olarak getirtilen ve tüm futbolcuların imzaladigi Besiktas formasını Arda'ya hediye eden Ferruh Zor, kendileri de Beşiktaştaraftari olan Arda ve ailesinin önümüzdeki aylarda Amerika'da Başkan Fikret Orman ile tanışacaklarını acıkladı. Futbolcuların imzaladigi formayi heyecanla giyen Arda'nin önümüzdeki yillarda Vodafone Arena'da Beşiktaş formasıyla forvet olarak gormek istediklerini temenni eden Dernek Başkanı Zor, “Stanford universitesinde onumuzdeki 4 sene boyunca kendisini  daha da gelistirecek bir Arda, gerek Beşiktaş'ta gerekse Türk ya da Amerikan A milli takımında yerini bulacaktir” dedi. 


Beşiktaş USA Başkan yardımcısı Gökay Mediceler de yaptıgı açıklamada şunları söyledi: “Yetenekli oyuncuları, hem de MLS'de top kosturan profesyonel oyuncuları takip edip, kulübümüzle paylaşıyoruz. Derneğimizin uzun süreli üyelerinden sayin Ahmet Turgut , basta Arda olmak üzere 4 Türk asıllı Amerikalı oyuncuyu yakindan takip ediyor. New York sehrinin gecen yil kurulan NYCFC takimi ile iyi ilişkiler içindeyiz ve ortak projeler uzerinde çalışıyoruz. NYCFC'de top kosturan 24 yaşındaki Gana asıllı Kwadwo Poku'yu iki senedir yakınen takip ediyoruz Beşiktaş'ta oynayan bir Türk oyuncuyu Poku ile takasta kullanabiliriz. MLS'in yanında bölgesel ligleri de kulübümüz adina yakinen  takip ediyoruz. Amerika'da Türklerin yogun olarak yaşadığı New York ve New Jersey eyaletleri çevresinde Beşiktaş adına bir takim satın alma düşüncemiz var. Genc ve yetenekli Turk oyuncuları bu takımda oynatmayı planlıyoruz. 

ARDA BULUT KİMDIR? 
Arda Bulut, bu hafta itibariyle 20 resmi maçta 20 gol ile ABD'deki tüm akademiler içinde gol kralı durumunda. Normal sezonun bitmesine 9 hafta kaldı ve daha sonra Play-off'lar oynanacak. 2 sene önce 14 yasinda iken U-14 akademisi ile 30 macta 33 gol atarak ABD'de gol kralı oldu.
ABD U-18 milli takımı ile 7 Mart - 17 Mart tarihleri arasinda Buenos Aires, Arjantin`de yapılacak kamp ve hazırlık maçları için Arjantin'e gidecek kadroda yer alıyor.

Turnuvada Arjantin ve Uruguay milli takımları ile Amerika milli takımı maçlar yapacak. Arda, Arjantin'den hemen dönüşünde bu sefer 18-26 Mart tarihleri arasında San Jose Earthquakes takımı ile Dallas, Texas'da Avrupa ve Latin Amerika'dan da takımların katıldığı Generation Adidas International Cup'da da oynayacak. Arda şu anda lisede Junior olarak okuyor ve not ortalaması 4 üzerinde. Kendisine örnek olarak Cristiano Ronaldo ve Sergio Aguero'yu algidini söyleyen Arda, Ingilizce, Türkçe ve İspanyolca konuşuyor.