Yeni transferler mücadele etmiyor

Sivas ve Erzurum mağlubiyetlerinin ardından bazı deneyimli futbolcular ile teknik heyet arasında tartışma yaşandığı ortaya çıktı. Eski yıldızların, sahada yeterince mücadele etmedikleri gerekçesiyle yeni transferlerden şikayetçi olduğu aktarıldı.

GÜNDEM 24.01.2020 - 11:26 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Süper Lig’de Demir Grup Sivasspor’a, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a mağlup olarak taraftarını hem üzen hem de kızdıran Beşiktaş’ta son dönemde soyunma odaları adeta tartışma alanlarına döndü.

Sivasspor ve Erzurumspor maçlarından sonra futbolcular ile teknik heyetin oynanan futbolla ilgili tartışma yaşadığı ortaya çıktı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın sürekli oynanan futboldan şikayet ettiği bildirilirken, takımın kıdemli oyuncularının ise bazı yeni transferlerin gerektiği gibi mücadele etmediklerini sert bir dille ifade ettikleri öğrenildi. Yeni transferlerin çok azının sahada olduğunu teknik heyete ileten lider futbolcuların, taktikten öte takım olarak herkesin aynı tempoda oynamadığını dile getirdikleri aktarıldı.

‘Bahane olamaz’

Futbolcuların bu konudaki isyanına hak veren teknik patron Abdullah Avcı’nın ise bunun bir bahane olmayacağını ifade ederken, eski oyuncuların da çok kritik bireysel hatalar yaptığını ve bunun taktiksel yönden izahının yapılamayacağı aktardığı vurgulandı.

Bu arada kötü sonuçlar nedeniyle takım içerisinde oyuncuların birbirlerine olan sevgi ve güven duygularını tamamen yitirdikleri kaydedildi. Arkadaşlık ortamının büyük ölçüde kaybolması yüzünden maddi konuların bile arka planda kaldığı öğrenildi. (Kaynak: Milliyet)