Siyah-beyazlı bazı yöneticilerin; Tolga Zengin, İsmail ve Serdar Kurtuluş’la lig bitmeden sözleşme yenilenmesi çabalarına karşı çıkarak bu konuda Başkan Fikret Orman’a baskı yaptıkları ifade edildi.

 Şampiyonluk yarışında son 4 haftaya girilmesi nedeniyle iç transfer çalışmalarını sessiz ve derinden yürüten Beşiktaş’ta; Tolga Zengin, İsmail Köybaşı ve Serdar Kurtuluş’la yapılması planlanan görüşmelerin sezon sonuna bırakılması için bazı yöneticilerin, Başkan Fikret Orman’a telkinde bulundukları ortaya çıktı.
Fenerbahçe Yönetimi’nin sözleşmeleri sezon sonu bitecek olan milli oyuncularıyla ligin ardından masaya oturacağını dile getiren siyah-beyazlıların, “Çok kritik bir dönemden geçiyoruz. Bu aşamada sözleşme uzatma çalışmaları ikinci planda kalmalı. Biz daha bu seneyi kurtaramadan gelecek sezonu düşünüyoruz. Gitmek isteyen varsa gitsin. Beşiktaş’a futbolcu mu yok?” diye konuştukları öğrenildi.

Beşiktaşlı yöneticilerin daha önce yapılan iç transfer görüşmelerinde oyunculara yüksek ücretler verildiğini de dile getirdikleri ifade edildi.

Siyah-beyazlıların, “Şampiyonluk yarışı sırasında yapılacak sözleşme futbolcuyu rehavete sokar. Neden acele ediyoruz? Sonradan pişman olacağımız adımlar atmayalım. Kale konusunda sürekli sıkıntı yaşıyoruz. Lig bitiminde Avrupa’da isim yapmış kaleciler alabiliriz. Hocamızla sezon sonu oturur konuşuruz. Eğer kaleye takviye isterse kimi istiyorsa alırız. Şampiyonlar Ligi’ne kalırsak, kalemiz o maçlarda çok güçlü olmalı” yorumunu yaptıkları belirtildi.KAYNAK:MİLLİYET