Ailesi İngiltere'ye gitmek isteyen Hırvat teknik adam arada kaldı. Beşiktaş Yöneti'nin "Konuşalım" dediği Bilic, 1 yıllık opsiyon hakkını kullanmayı düşünmüyor.

İngiliz takımları ile adı anılan, hatta West Ham United’ın yeni hocası olacağı konuşulan teknik direktörü Slaven Bilic’in geleceği konusunda gelişmeler yaşanıyor. Sezon sonunda sözleşmesinde kalan 1 yıllık opsiyon hakkı devreye girecek Bilic’in bunu kullanmaya niyetli olmadığı belirtiliyor. Yönetim, yeni sezon için daha önce görüşmeye çağırdığı Hırvat teknik adamdan halen net bir yanıt alamadı.

 

Gözden kaçırmayın

Adriano: "Gördüğüm en iyi Türk Oğuzhan'dı" Adriano: "Gördüğüm en iyi Türk Oğuzhan'dı"

Bilic’in yakın çevresine, “Ailemi fazla göremiyorum. Bu da beni olumsuz etkiliyor. Ailem, İngiltere’de yaşamak istiyor. Önce onları kalmaya ikna etmeliyim” dediği ifade ediliyor. Yönetime dolaylı yoldan mesaj gönderen Bilic’in gelecek tekliflere sıcak baktığı gelen haberler arasında… Bilindiği gibi Beşiktaş ile Hırvat çalıştırıcı arasında opsiyon hakkı bulunuyor. Beşiktaş, isterse Haziran 2016’ya kadar Bilic ile çalışabilecek. Taraflar 500 bin Euro vererek kalan 1 yıllık sözleşmeden çıkma hakkında da sahip. Yani ister Bilic, isterse de kulüp, bu rakamı ödeyerek sözleşmeyi sezon bitiminde sonlandırabilir.

 

AMK GAZETE / Ersoy ÖZDEM