Yeni golcü Gomez

Demba Ba'nın yerine çok kaliteli bir golcü arayan Beşiktaş, Mario Gomez'de mutlu sona ulaştı. Siyah-beyazlı yönetim hem Fiorentina ile hem de Alman futbolcuyla el sıkıştı. Beşiktaş'ın, yıllık 4.5 milyon euro ödeyeceği 30 yaşındaki Gomez'i bugün KAP'a

FUTBOL 17.07.2015 - 22:16 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Demba Ba'yı Çin'e gönderen  yönetimi, aradığı golcüyü İtalya'da buldu, ... Siyah-beyazlılar, G.Saray'ın da uzun süre peşinde koştuğu ancak anlaşma sağlayamadığı Alman yıldız için hem kulübünü hem de futbolcuyu ikna etmeyi başardı. Beşiktaşlı yöneticiler dün sabah Fiorentina'nın yıldız futbolcusu Mario Gomez için İtalya'ya uçtu. Siyah-beyazlı yetkililer burada, Fiorentina'dan yıllık 5.5 milyon euro alan Gomez'in bonservissiz şekilde alınması için İtalyan ekibiyle ile masaya oturdu. Fiorentinalı yetkililer, 30 yaşındaki santrfor için 5 milyon euro bonservis talep ederken, Beşiktaş yönetimi ise "Oyuncu sizden senelik 5.5 milyon euro kazanıyor. Bu maliyetten kurtulmak için onu elden çıkarmak istiyorsunuz. Biz Gomez'i ikna ederiz, yeterki siz bonservis bedeli istemeyin" teklifini yaptı. 

GERİ ADIM ATMADILAR 
Bu öneriye önce karşı çıkan İtalyanlar, kendi aralarında yaptıkları görüşmenin ardından siyah- beyazlılara, "Bonservis bedeli olmasa da en azından, kiralama bedeli adı altında uygun bir rakamda anlaşalım" yanıtını verdi. Bu konuda geri adım atmayan Beşiktaş yönetimi ise, "Biz Gomez'e senelik 4.5 milyon euro teklif ettik, o da kabul etti" dedi. Bunun üzerine İtalyan yetkililerin, Gomez'in yüksek maliyetinden kurtulmak için bu şartları kabul ettiği ifade edildi. Gomez'in bugün KAP'a bildirilmesi bekleniyor.

 

Kaynak:Fotomaç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@