Yeni dönem yeni sistem

Profesyonel yönetim modeli anlayışına geçiş yapmak isteyen Beşiktaş’ın patronu; transferden, amatör branşlara kadar birçok alanda idareyi CEO’lara teslim etmeyi planlıyor. Fikret Orman, kulübe ciddi yük oluşturan amatörde küçülmeyi de düşünüyor.

FUTBOL 18.04.2019 - 09:20 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü’nde 12 Mayıs Pazar günü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı yapılacak ve yeni yönetim kurulu belirlenecek. Bir aydan daha kısa süre kalan kongre öncesi çalışmalarını sürdüren ve üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturmak isteyen Fikret Orman seçilmesi halinde yeni projeleri için vakit kaybetmeden kolları sıvayacak.

Başkan Orman’ın yeni dönem ajandasının içerisinde profesyonel bir yönetim modeli anlayışı olduğu ortaya çıktı. Siyah-beyazlı kulüpte transferden, amatör branşlara kadar birçok alanda idareyi profesyonel CEO’lara teslim etmeyi planlayan Fikret Orman’ın tüm bu profesyonelleri kendisine bağlamak istediği öğrenildi. Önceki yönetim kurulu içerisindeki kavgalara yeniden muhatap olmak istemeyen ve kulübün işleyişini daha da hızlandırmayı hedefleyen Fikret Orman’ın, seçilmesi halinde amatör branşları da küçültebileceği iddia edildi. 

Basketbol şubesini de bütçe olarak daraltmayı planlayan Başkan Orman, tüm enerjisini futbola harcayacak. Ezeli rakiplerle mücadelenin Beşiktaş’a sadece maddi yük getirdiğini düşünen Fikret Orman, kulübe para getiren tek branş olan futbolu yeniden yapılandıracak.

Geçen yıl flaş transferlerle futbol takımının bütçesini artıran ve bunu en büyük hatası olarak gören siyah-beyazlı kulübün patronunun, “Bana pahalı isimleri getirtenler bu oyuncuları başka kulüplere satamadılar. Bundan sonra böylesine pahalı transfer olmayacak. Devir gençlerin devri olacak” ifadelerini kullandığı da aktarıldı.

Milliyet / Serdar Sarıdağ

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@