Wesser Kurier: Transfer bitme noktasına geldi. Yıllık 1.5 milyon euro alacak. Prödl, yeni sezonda büyük ihtimalle 'boğaz keyfi' yapacak

Gözden kaçırmayın

Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi

Beşiktaş'ın transferinde son noktaya kadar geldiği iddia edilen Sebastian Prödl konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. 27 yaşındaki Avusturyalı stoperin Kartal ile anlaştığı iddiasına, W.Bremen Futbol Direktörü Thomas Eichin, aba altından sopa gösterip açıklık getirdi. Eichin, yaptığı açıklamada, "Ben işimi yaptım. Oyuncuya teklifimizi ilettik. Verebileceğimiz rakamı söyledik. Ama aramızdaki görüşmeler devam edecek. Ancak Sebastian Prödl bizimle kalmak isterse, yola devam edecek. Sonuçta bu onun vereceği bir karar" şeklinde sert bir çıkış yaptı. 

Rakam çok yüksek 
Sebastian Prödl konusunda bir diğer iddia ise Alman Wesser Kurier Gazetesi'nden geldi. Werder Bremen Kulübü'nün, Prödl'a teklif ettiği rakamın, Avusturyalı oyuncunun İstanbul'dan gelen önerinin yanına bile yaklaşamadığını iddia edilerek, "Bu transfer artık bitme noktasına geldi. Yıllık 1.5 milyon euro alacak. Prödl, yeni sezonda büyük ihtimalle boğaz keyfi yapacak" ifadesini kullandı. Bu arada Prödl, hava toplarındaki hakimiyeti ve sezgileriyle top kesmesiyle tanınıyor.

 

Veli Kavlak evinde ağırlamış


Avusturya'nın Krone Gazetesi, Prödl'ı etkileyenin sadece Beşiktaş'ın parası olmadığını, gösterilen saygıdan da etkilendiğini yazdı. 1 ay önce İstanbul'a gelen Prödl'ın, kendisini evinde ağırlayan Veli Kavlak'ın da bu transferde önemli payının olduğu bildirildi.