Yattara'dan Beşiktaş açıklaması

Trabzonspor eski yıldızı Yattara, "Beşiktaş, Liverpool karşısındaki futbolunu oynarsa Club Brugge'ü çok kolay eleyecektir" dedi.

FUTBOL 08.03.2015 - 16:05 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı
Futbol hayatını Belçika'nın üçüncü  lig takımlarından La Louviere'de oyuncu-antrenör olarak sürdüren eski  Trabzonsporlu İbrahim Yattara, Beşiktaş'ı, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda  eşleştiği Club Brugge karşısında şanslı görüyor.
 
AA Brüksel Temsilciliği'ni ziyaret ederek 12 Mart'ta Jan Breydel  Stadı'nda oynanacak Club Brugge-Beşiktaş karşılaşmasını değerlendiren Yattara,  "Beşiktaş eğer Liverpool karşısındaki futbolunu oynarsa Club Brugge'ü çok kolay  eleyecektir" dedi.
 
Suudi Arabistan'ın Al Shabab takımında 7 ay birlikte çalıştığı teknik  direktörü Michel Preud'homme'u ve Club Brugge'ü yakından takip ettiğini belirten  Yattara, "Club Brugge iyi takım. Genç ve enteresan oyuncuları var ama hem  mücadele hem takım oyunu açısından Beşiktaş daha iyi. Siyah-beyazlılar, Club  Brugge'den daha iyi oyunculara sahip. Beşiktaş'ın buradaki ilk maçta bir gol  atması lazım. Eğer bunu başarırsa Türkiye'de kolay kolay turu kaybetmez" diye  konuştu.
 
Yattara, Türk vatandaşı olduğunu hatırlatarak, Brugge karşısında  Beşiktaş'ı desteklemek için tribünde olacağını kaydetti. Yattara, "Nerede bir  Türk takımı varsa destekliyorum ama Trabzon'un yeri bambaşka. Orası benim evim.  La Louviere'de oyuncu ve antrenör olarak başladım. İnşallah ileride Trabzonspor'a  antrenör olarak dönerim" ifadelerini kullandı.
 
Belçika'da yaşayan menajer Adnan Demir de Beşiktaş'ın oyuncu kalitesi  ve takım bütünlüğü açısından Club Brugge'e göre avantajlı olduğunu ve UEFA Avrupa  Ligi'nde yoluna devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtti.
 
Timmy Simons, Tom De Sutter ve Lior Refaelov'un dikkat edilmesi  gereken oyuncular olduğunu belirten Demir, "Club Brugge'ün orta saha ve forvet  hattında çok değişken oynayabilen oyuncuları var. Hücum bölgesinde daha etkili  bir takım. Buna karşın savunması daha zayıf. Defansın merkez kısmında çok açık  verebiliyorlar" değerlendirmesinde bulundu.
 
Club Brugge'ün disiplinli bir takım olduğuna dikkati çeken Demir,  "Büyük takımlar karşısında maçlara temkinli başlayan, sabırlı oynayan ve çok pas  yapan bir takım. Beşiktaş karşısında da böyle oynayacaktır ama Beşiktaş'ın ilk  maçta gol atabileceğini ve evinde kazanacağını düşünüyorum" yorumunda bulundu.
 
UEFA Avrupa Ligi'nde Danimarka'nın Aalborg takımını eleyerek  Beşiktaş'a rakip olan Club Brugge, Belçika Jupiler Lig'de 58 puanla,  Anderlecht'in bir puan önünde liderlikte yer alıyor.