KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

 Beşiktaş neredeyse iki gün aradan sonra deplasmandan deplasmana koşan sanki" İlahi futbol  cezasına  çarptırılmış mahkum "gibi yollarda ve yabancı sahalarda geçen futbol sürecine bu gece de Eskişehir 'de devam etti..Biliç Liverpool karşılaşması önlemiyle ligi riske etti!

 

Gökhan,Atiba ve Demba Ba' yı dinlendirmenin ötesinde giren çıkan dengesini de düşünerek takımını yönetmeye çalıştı ..Rakip geçmiş dönemlere oranla karşı atak oynamayı Skibbe ile daha iyi becerdiğinden yenilen hatalı gol dışında pozisyona da girdi.

 

Oysa oyunun bastıranı ve kazanma mücadelesini belirgin olarak sürdüren Beşiktaştı.Ama yorgundu ve özellikle zihnen etkili olacak bir bütünlük ve pozisyon üretemedi.Kanatlarla kötü sahada basit ve hatta çok orta ve şuta dayalı oynama arzusunu gerçekleştiremediler.

 

Bu neticeyi normal kabul etmeliyiz .Demba Ba yokken ve Gökhan'da buna eklenirse takım gol için çok zorlanıyor.Mustafa oyunda markajda kalınca istediği topları alamadı ve çok etkisiz kaldı.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

 

Sağlam oynayan Eskişehir zaman zaman az ama Beşiktaşı karşıladığı ikinci bölge hatta birinci bölgeden uzun paslarla geniş alan buldu.Sert,kötü  ve donmuş zeminde verilen mücadele skor olarak atılacak tek gole yatılacak bir tatsız oyun olacağını zaten belli etmişti.

 

Kalabalık Eskişehir spor savunma anlayışı kanatlardan gelen ama zor olmayan ortaları da rahat karşıladı.Kerim böyle maçlarda çözümcü olmalıydı.Ne yazık ki çok top kaptırdı.İki bek ataklarda yetersizdi.Ve Lawal tek başına belki sahanın en etkili ve akıllı oyuncusu olarak buluştuğu toplarla takımını idare etti .Sosa etkisizdi .Bu bana göre kafaların Liverpool yenilgisi ile rövanşa kenetlendiği yüksek motivasyondan kaynaklanan sıkıntılı psikoloji görüntüsüydü.Aynı saatlerde Liverpool ligde Southampton  deplasmanında 2-0 kazanarak moral depolarken taktiğini de deniyordu .Ama asla bu karşılaşmalar son sözü etkilemeyecektir.

 


  Bu sezon lig üç büyüklerin aralarında geçiyor ve son haftaya kadar devam eder.Eğer büyük yanlışlar olmazsa sonuna kadar Beşiktaş şampiyonlukta iddialıdır.Bunu bilen bir yapı içinde bu haftadan sonra gelecek karşılaşmaların önemini işaret ediyorum.

 


  Cenk yediği kötü gole karşın yine de iki mutlak golü  önledi..Ersan ve Necip uyumsuz göründü.Motta  çok hata yapıyor.Ayrıca kart cezaları da önümüzdeki haftayı çok kritik sürece itti.Ben bu anlamda daha fazla konuşmak istemem.Sadece Liverpool karşılaşması dahi hepimizin umudu ve onuru olarak yılın başarısı sayılabilir.Bu nedenle sonucu normal kabul ediyorum ve yaralıyı fazla yıpratmadan geçmiş olsun diyorum.