Werner, Vodafone Park'ın sesine dayanamamış

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Leipzig'in en önemli oyuncularından Timo Werner'in ilginç bir sebepten ötürü oyundan çıktığı öğrenildi.

FUTBOL 27.09.2017 - 00:37 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Şampiyonlar Ligi'nde Alman temsilcisi Leipzig'i 2-0'la geçerek müthiş bir başlangıç yapan Beşiktaş, rakibini Vodafone Park'ta adeta çimlere gömdü. 

Vodafone Park'ta öyle bir atmosfer vardı ki, Leipzig'in en önemli oyuncularından 21 yaşındaki genç forvet Timo Werner, 32. dakikada oluşan gürültüden rahatsız olup oyundan çıkmak zorunda kaldı. 

***

Doktoru kulak tıkacı verdi ama...

Maç içinde Leipzig doktoru Werner'e kulak tıkacı da verirken bu da işe yaramadı ve oyuncu 32. dakikada oyundan çıkmak zorunda kaldı. Werner'in yerine Lukas Klostermann oyunda dahil oldu. 

***

Nefes alamadı!

21 yaşındaki başarılı forvetin rahatsızlığı esnasında kenara gelerek takım doktoruna nefes alamadığını söylediği öğrenildi. Genç oyuncu Leipzig formasıyla bu sezon çıktığı 9 maçta 6 gol atmıştı. 

***

Hasenhüttl'dan atmosfer vurgusu

"İlk 15 dakikada biraz korktuk sanırım. Buradaki atmosfer bizim için yeniydi. Olan bitene şaşırtıcı bir şekilde bakıyorduk. Biraz gürültülü geldi. Genç bir takımız, ilk kez böyle bir durumdayız. Oynayabileceğimiz oyunu oynayamadık. İkinci yarı biraz daha iyi oldu. yeniden savaşmaya başladık. Çok fazla pozisyona girdik. Bizim için iyi bir deneyimdi."

Werner'in ilk yarıda oyundan çıkmasıyla ilgili: "Bir sıkıntı yaşadı oyun içerisinde. Dinlenmek istedi. Nefes alamadığını söyledi. Kulaklarıyla ilgi bir sıkıntı mı yaşadı bilmiyorum."

TRT muhabiri Veli Yiğit, Werner'in stattaki atmosferden etkilendiği ve kulaklarından problem olduğu için çıkarıldığını aktardı.