Werner Alman basınına konuştu!

Beşiktaş-RB Leipzig maçına damga vuran en önemli olaylardan biri de Timo Werner’in inanılmaz tezahürat nedeniyle oyuna devam edememesi oldu.

GÜNDEM 28.09.2017 - 10:58 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Maçın ilk dakikalarında takım doktorundan aldığı kulak tıkacını deneyen ancak gürültünün etkisinden kurtulamayan 21 yaşındaki Alman golcü 32. dakikada sahayı terk etmek zorunda kalmıştı. Vodafone Park’ta yaşananlar tüm Avrupa’da haber olurken olayın kahramanı Timo Werner yaşadıklarını Alman basınına anlattı.

***

HALA KENDİMİ İYİ HİSSETMİYORUM

RB Leipzig’in genç golcüsü, “Hayatımda daha önce böyle bir atmosfer görmedim. Maça odaklanmayı bir türlü başaramadım. Bir kulak tıkacı istedim ama bu da işe yaramadı. Hâlâ da kendimi iyi hissetmiyorum” ifadelerini kullandı.

***

Bu arada statta yaşanan elektrik kesintisi de Almanya’da manşetlerde yer aldı. Sport1 televizyonu, ışıkların bir bölümünün sönmesi nedeniyle, “Elektrik faturasını mı ödemediniz?” diye esprili bir yaklaşımda bulundu.

Alman basınının önde gelen gazetelerinden Sueddeutsche Zeitung, “Leipzig’in kasvetli akşamı” başlığını kullandı. N-Tv kanalında, “Leipzig için her şey ters gitti” yorumunu yaparken, Spox, “Beşiktaş atmosferle kazandı” değerlendirmesini yaptı.

***

‘Çıraklık parası’

Alman kanalı Sport1, RB Leipzig’in Beşiktaş deplasmanında tecrübesizliğinin kurbanı olduğuna vurgu yaptı. Haberde, “Leipzig çıraklık parası ödedi. İkinci yarıdaki iyi performans puan almaya yetmedi. İki maçta 1 puanda kalan Leipzig gruptan çıkma şansını zora soktu” ifadeleri yer aldı.

***

Kaynak: Milliyet