Wenger'den Beşiktaş İtirafı!

Arsenal Menajeri Arsene Wenger önemli maçlar oynadıklarını, bunlar içinde Beşiktaş karşılaşmasının kendilerini çok fazla zorladığını söyledi.

GÜNDEM 19.09.2014 - 15:32 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in teknik direktörü Arsene Wenger, takımının UEFA Şampiyonlar Lig'nde grup biletini aldığı Beşiktaş karşısında çok zorlandığını söyledi.
      
Arsenal'ın Aston Villa ile yarın yapacağı lig karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenleyen Wenger, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak için play-off maçına çıktıkları Beşiktaş karşısında çok zorlandıklarını itiraf etti. Wenger, "Çok zorlu bir hazırlık sürecinden geçtik ve önemli maçlar oynadık. Beşiktaş karşısında oynadığımız iki maç da inanılmaz zorlayıcıydı" dedi.

"MESUT NEDEN GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİ?"     
Wenger, formsuzluğu nedeniyle ada basınınca eleştirilen Mesut Özil'in günah keçisi ilan edilmesiyle ilgili de değerlendirme yaptı. Bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Fransız teknik adam, "Böyle bir dönemden geçerken günah keçisi ilan etmek ne kadar doğru. Mesut neden günah keçisi ilan edildi? Ne için? Gerçekçi olmak gerekirse 1 Nisan'dan beri kaybettiğimiz maç sayısı sadece bir" diye konuştu.
      
Herkesin her şey hakkında fikir sahibi olduğunu ve futbolcularının tek maçlık performansıyla değerlendirildiğini öne süren Wenger, "Futbol oynayanların da insan olduğu unutulmamalı. Onların da inişleri çıkışları olacak, tıpkı herkesin hayatında olduğu gibi" ifadelerini kullandı.
      
"SORUMLULUK TEKNİK ADAMINDIR"
Teknik direktörlerin de hata yapabileceğine işaret eden Wenger, "Dünyada hiç maç kazanamayan teknik adamlar da var. Doğru ya da yanlış olması fark etmez, onların bile fikirlerini kabul etmelisiniz. Günün sonunda birisinin karar vermesi gerekir ve bu sorumluluk da teknik adamdadır" değerlendirmesini yaptı.
      
Arsenal taraftarına da seslenen Wenger,"Endişelenmeyi bırakmalı ve Mesut'a destek olmalısınız. En iyi oyuncuların her maçta fark yaratmasını bekliyorsunuz ama hepimiz bazı dönemler formsuz olabiliriz. Mesut'a yardım edin. Bir kulüpte, futbolcular, taraftarlar ve teknik adam bir bütün olmalı. Böyle dönemlerde daha da çok birleşmeliyiz" şeklinde konuştu.