Kupa Voley'de skandal..!!

Kupa Voley'de ilk maçta 3-0 yenildiğimiz Halkbank'ı potanın Kartaliçeleri aynı skorla devirdi.

*Voleybol 28.12.2016, 16:53 28.12.2016, 17:03 kartalbakışı.com
2768
Kupa Voley'de skandal..!!

Kupa Voley rövanş karşılaşmasında Halkbank ile karşılaşan Beşiktaş kadın voleybol takımı ilk maçta 3-0 yenildiği rakibini 3-0 yenerek rövanşı aldı.

Maça Çağla Akın, Lise Van Hecke, Zehra Güneş, Yasemin Güveli, Helene Rousseaux, Hümay Topaloğlu ve Bihter Dumanoğlu (L) ile ile başlayan Kartaliçeler ilk seti 25-23, 2. seti ve 3. seti 25-20 kazanarak maçı 3-0 aldı fakat maç sonu olanlar oldu.

Skandal anlar..!!

Beşiktaş ilk maçta 3-0 yenildiği Halkbank'ı rövanşta aynı skorla yenince, karşılaşmanın hakemleri ne yapacakları bilemedi! Mevcut talimatlar da hakemleri çaresiz bıraktı. Eşitlik halinde ne yapılacağı talimatta yazmadığı için hakemler herhangi bir karar veremedi. 

Son çare olarak federasyon yetkilileri arandı ancak yetkililer de time-break oynanmasını istedi. Halbank yetkilileri bu duruma itiraz etti ve talimat tekrar okundu.

Ankara’daki ilk maçta Beşiktaş’ı 3-0 yenen Halkbank, rövanşı aynı skorla kaybetmesine rağmen tek sayıyla final grubuna yükseldi. Halkbank iki maç sonunda Beşiktaş’a sayılarda 138-137’lik üstünlük kurmuştu, buna bakılarak Halkbank turu geçen taraf olarak belirlendi.
Yorumlar (1)
O. Erhan Keskin 4 yıl önce
Böyle bir rezalet neden GS veya FB'nin başına gelmiyor? Çünkü onların etkili yönetimleri var! Yahu, altın set uygulanması gerekmez mi?