“Kızları Öyle Görünce Ben De..“

Beşiktaş Kulübü Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Kızları Öyle Görünce Ben De..“

Beşiktaş Kulübü Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Rusya'nın Odintsovo takımına kaybettikleri Kadınlar CEV Challenge Kupası final maçının ardından göz yaşı döktüğünü söyledi.

Karacan, başkan Fikret Orman başta olmak üzere tüm siyah-beyazlıyöneticiler ve oyuncuların çok büyük bir üzüntü yaşadığını ifade ederek,"Maçın ardından çok karışık duygular yaşadık. Fevkalade üzülmeklebirlikte, sevinci ve coşkuyu da aynı anda yaşadık. Kızlarımızın bitişdüdüğüyle birlikte ağladığını görünce, ben de dayanamayıp gözyaşıdöktüm. Şampiyonluğu kaybetmiş olabiliriz ama teknik heyetimiz,takımımız ve bu başarıda emeği geçen herkesle gurur duyuyorum" diyekonuştu.


"Kadromuzun Avrupa'da final tecrübesi yoktu"

Avrupa'da final tecrübesi olmayan bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Erdal Karacan, sözlerine şöyle devam etti:

"Sporcularımız yalnızca İstanbul'da değil, Rusya'da da cansiperanemücadele ettiler ve ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Şansımızyanımızda olsa, bugün CEV Challenge Kupası şampiyonluğu unvanına sahipolabilirdik. Odintsovo takımı haliyle bizden daha deneyimli. Maçta bizimtakımımıza nazaran daha iyi organize olmuş bir ekip görünümündeydiler.Netice itibarı ile çok istediğimiz CEV Challenge Kupası'nı kazanamadık.Buna rağmen bütün samimiyetimle söylüyorum, Avrupa'da ikincilik, en azşampiyonluk kadar değerlidir. Bir yandan kahroluyoruz ama öte yandan daçok mutluyuz."

Beşiktaş Kulübü'nün yöneticileri olarak elde edilen başarıylaövündüklerini dile getiren Karacan, Avrupa'da gelen bu ikinciliğinardından voleybola daha fazla önem vereceklerini açıklayarak, şunlarısöyledi:

"Artık başta voleybol olmak üzere diğer tüm amatör branşlara dahafazla yatırım yapacağız. Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, bu yıl elindenkıl payı kaçırdığı kupayı, önümüzdeki sezon mutlaka müzesinegetirecektir, bundan kesinlikle hiçbir şüphemiz yok. Sonuçta, fazlasıylaönemli bir tecrübe kazandık. Hepsinin alınlarından öpüyor, ayrı ayrıteşekkür ediyoruz. Maçta bizi destekleyen taraftarlarımıza daşükranlarımızı iletiyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren Beşiktaş taraftarısürekli final görmeye hazırlıklı olsun ve desteklerini esirgemesin.Yatırım ve sabırla, kulübümüzü Avrupa'nın zirvesine çıkaracağız."

Vodafone Arena'nın tamamlanmasıyla birlikte gelirlerinin misliylekatlanacağını hatırlatan Beşiktaşlı yönetici, "Stadımızın bitmesinisabırsızlıkla bekliyoruz. Gelirlerimiz artacak, Beşiktaş her branştaayakları üzerinde daha rahat duracak. Vodafone Arena bittiğinde, uçuşageçeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı

YORUM EKLE