“En Düşük Bütçeli Takımlardan Biriyiz“

CEV Kadınlar Challenge Kupası'nda finale yükselen siyah-beyazlı takımın antrenörü Kıstak:"Kupada finale kadar çıkmayı beklemiyorduk"- "Kulübümüzün tarihinde böyle bir başarı yok. İnşallah kupayı da kazanacağız"- "Finalde karşılaşacağımız Rus takımı Zarechie ile şansımız eşit. Başarabileceğimize inanıyoruz"

*Voleybol 03.03.2014, 11:14
“En Düşük Bütçeli Takımlardan Biriyiz“

CEV Kadınlar Challenge Kupası yarı finalinde Polonya'nın Impelekibini eleyerek adını finale yazdıran Beşiktaş Voleybol Takımı'ndatarihi başarının sevinci yaşanıyor.

Siyah-beyazlı takımın antrenörü Adnan Kıstak, bu sezon düşükbütçelerine rağmen CEV Challenge Kupası'nda beklemedikleri bir başarıelde ettiklerini belirterek, kupayı müzelerine götürmek istediklerinisöyledi.

Kıstak, kupada çok güçlü takımlarla mücadele ettiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

"Challenge Kupası'nda başarılı olmak hedeflerimiz arasındaydı amahakikaten finale kadar çıkmayı beklemiyorduk. Çünkü çok güçlü rakiplervardı. Fakat sporcularımız her maça ayrı ayrı konsantre oldular ve bunoktaya kadar geldik. Dışarıda kaybetsek bile sahamızda kazanmayıbildiler. Yönetim kurulumuz, başkanımız ve taraftarımız bize çok destekverdi. Biz de çok istedik. Kulübümüz tarihinde böyle bir başarı yok.İnşallah kupayı da kazanacağız. Arkadaşlarımız bunu çok istiyor.İnşallah bize nasip olur."

Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba döneminde desiyah-beyazlı takımda çalıştığını belirten Kıstak, "O zaman istediğimizbaşarıları kazanamamıştık. Şimdi kendisine, bu Avrupa finalini buradanithaf ediyorum. İnşallah İstanbul'da kupayı kazanıp, başkanımızagötürürüz. Bu da bizim çok mutlu eder" ifadelerini kullandı.

"En düşük bütçeli takımlardan biriyiz"

CEV Challenge Kupası'nda mücadele eden en düşük bütçeli takımlardanbiri olduklarını dile getiren Adnan Kıstak, "Yarı finalde elediğimizPolonya ekibi Impel 2,5 milyon avroluk bir takım. Biz, onların 4'e 1'ibile değiliz. Ama olsun. Önemli olan istemek ve mücadele etmek. Bunedenle oyuncularıma çok teşekkür ediyorum" şeklinde görüşlerinibelirtti.

Kıstak, finalde karşılaşacakları Rus ekibi Zarechie'nin güçlü birkadroya sahip olduğunu vurgulayarak, "İlk maç deplasmanda olacak. Oradaniyi bir skorla dönmek istiyoruz. Finalde iki takım da kazanmak için herşeyi yapacak. Şanslarımız eşit. Ben başarabileceğimize inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)