''Ekol Haline Geliyoruz''

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, CEV Kadınlar Challenge Kupası'nda finale çıkan voleybol takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

*Voleybol 03.03.2014, 14:02
''Ekol Haline Geliyoruz''

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, CEV KadınlarChallenge Kupası'nda finale çıkan voleybol takımının harika bir işbaşardığını söyledi.

Karacan, yaptığı açıklamada, elde edilen başarının kendilerine büyükmutluluk verdiğini belirterek, "Kadın voleybol takımımız harika bir işbaşardı. Bu emeklerin karşılığında kupanın Türkiye'ye geleceğineinanıyorum" dedi.

Final maçında salonun tamamen dolmasını beklediklerini kaydedensiyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Yeni statüye göre ilk maçı 3-0kaybetseniz de burada 3-0 kazanarak altın sete götürebiliyorsunuz.İkinci maçın İstanbul'da olması bizim için avantaj. Takımımız sezonbaşından beri Avrupa'da farklı bir performans sergiliyor. Çok konsantrebir şekilde mücadelesini veriyor. Yarı finaldeki Polonya ekibi iyioyunculardan kurulu bir ekipti. Ama biz iyi mücadele ederek bu rakibigeçtik" diye konuştu.

"Türk voleybolu olarak Avrupa'da ekol haline geliyoruz"


Elde edilen başarının şube için iyi bir referans olacağını kaydeden Karacan, şunları söyledi:

"Kadın voleybol takımına sponsorluk talepleri artacak. İyi birkadromuz var. Bulacağımız sponsor desteğiyle bir iki yabancı oyuncuylakaliteyi daha da yukarı çekebiliriz.Bu şekilde Avrupa'daki başarılarımız devamlı hale gelebilir. Türkvoleybolu için de bu güzel bir durum yaratır. Ülke puanına da katkıdabulunduk. Türk voleybolu olarak ekol haline geliyoruz. Tüm takımlarımızbaşarılı sonuçlara imza atıyor. Beşiktaş olarak bu başarıların içindebizim de olmamız mutluluk verici. Türk voleybolu olarak inanılmazbaşarılara imza atıyoruz. Bunun kalıcı olmasını arzuluyoruz."

"Takımımızı başarılarından dolayı ödüllendiriyoruz"


Takıma özel bir ödülün olup olmayacağıyönündeki soruyu Erdal Karacan, "Yarın yönetim kurulu toplantımız var.Bu konu mutlaka gündeme gelecektir. Zaten takımımızı başarılarındandolayı ödüllendiriyoruz" şeklinde yanıtladı.

Karacan, takımın Avrupa'da aldığı sonuçların mutlaka AcıbademBayanlar Voleybol Ligi'ne de yansıyacağını vurgulayarak, "Tabii Avrupakupalarının ardından yorgunluklar nedeniyle zaman zaman olumsuz sonuçlarolabiliyor. Ama bu motivasyonla daha üst seviyede sonuçlara daatacağımızı tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)