Beşiktaş Maçında 'Seçim' Bilmecesi

Beşiktaş maçında 'seçim' bilmecesiCEV Kadınlar Challenge Kupası'nda tarihinde ilk kez finale yükselen Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, final rövanş maçının 30 Mart'a denk gelmesi sebebiyle sıkıntı yaşıyor.

*Voleybol 04.03.2014, 15:09
297
Beşiktaş Maçında 'Seçim' Bilmecesi

30 Mart tarihinde Türkiye Yerel Seçimleri'nin yapılacak olması sebebiyleTürkiye genelinde spor müsabakaları oynanmayacak. Rusya takımı ZarechieOdintsovo ile ilk maçını  27 Mart'ta deplasmanda oynayacak BeşiktaşKadın Voleybol Takımı, ikinci maçın 30 Mart'ta yerel seçimlere denkgelmesi sebebi ile harekete geçti. Türkiye Voleybol Federasyonuaracılığı ile Avrupa Voleybol Konfederasyonu'na (CEV) resmi başvuruyapmaya hazırlanan siyah beyazlılar, final maçlarının birer gün önceveya birer gün sonra yapılmasını istiyor.LEVENT ÇİFTER: ''SEÇİM GÜNÜ FİNAL OYNAMAMIZ SEYİRCİ VE PAZARLAMA AÇISINDAN OLUMSUZ OLUR''


Konuile ilgili açıklama yapan Beşiktaş Amatör Şubeler Koordinatörü LeventÇifter, seçim günü yapılacak final maçının hem seyirci, hem güvenlik,hem de pazarlama açısından sakıncalarının olacağını söyledi. LeventÇifter, ''CEV bu final tarihlerini daha önceden belirlediği için otarihte Türkiye'de seçimlerin olacağını hesaba katmamış. 30 Mart'tafinal oynamamızın bizim açımızdan hiçbir avantajı kalmıyor. Herkesseçime kilitlenecek. Seçimlerin olduğu gün güvenlik açısından, seyirciaçısından, final maçını pazarlamamız açısından hiçbir avantajımızkalmıyor. Bu yüzden Voleybol Federasyonumuz aracılığı ile CEV'e resmibaşvurumuzu yapıyoruz. Maçın bir gün önce veya sonra yapılmasını talepediyoruz. CEV'in bu başvurumuzu olumlu değerlendireceğini ve finaltarihini değiştireceğini umuyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)