Beşiktaş 8'li Finallerde

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, Challenge Cup Top 16 rövanş maçında Partizan Vizura’yı 3-0 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

*Voleybol 19.08.2015, 11:55
158
Beşiktaş 8'li Finallerde

Beşiktaş, Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Ayça Naz İhtiyaroğlu, Marina Tumas, Natalia Hanikoğlu, Dicle Nur Babat, Seda Türkkan ve Paula Yamila Nizetich ilk altısıyla başladı.  Birinci set karşılıklı sayılarla başladı. Rakibin bulduğu sayılara engel olamayan siyah-beyazlılar, geriye düştü. Toparlanan takım, bulduğu sayılarla birinci teknik molaya 8-3 önde girdi. Disiplinli oyununu devam ettiren Beşiktaş, rakibin sayı bulmasına engel oldu ve ikinci teknik molaya 16-9 önde girdi. Moladan sonra Dicle ve Marina ile sayılar üreten siyah beyazlılar, rakibin aradaki farkı kapatmasına engel oldu. Beşiktaş, birinci seti 25-16 önde tamamladı. (1-0)  İkinci sete de disiplinli başlayan Beşiktaş, bulduğu sayılarla birinci teknik molaya 8-4 önde girdi. Moladan sonra her iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Çekişmeli geçen sette Beşiktaş, ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Moladan sonra rakip ataklara bloklarla karşılık veren ekip, rakibin sayı bulmasına engel oldu. Karşılıklı sayılarla geçen seti Beşiktaş, 25-23 önde tamamladı. (2-0) Üçüncü sete skor üstünlüğüyle başlayan Beşiktaş, rakibin kolay sayı bulmasına engel oldu. Bloklarla rakibine geçit vermeyen ekip, birinci teknik molaya 8-4 önde girdi. Moladan sonra etkili oyununu sürdüren siyah beyazlılar, bulduğu sayılarla farkı 7'ye çıkardı. Beşiktaş, ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Teknik moladan sonra oyun kontrolünü elinde tutan siyah-beyazlılar, rakibin aradaki farkı eritmesine engel oldu. Bu bölümde rahat bir oyun sergileyen ekibimiz, seti 25-15 önde tamamladı. (3-0) 

Altın sete hızlı başlayan ekip, bulduğu sayılarla skoru 3-0’a getirdi. Bloklarda başaralı olan Beşiktaş, rakibin aradaki farkı eritmesine engel oldu. Rakibi karşısında rahat bir oyun sergileyen ekip, altın seti 15-6 önde tamamladı ve tur atlayan taraf oldu.  Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berkan Gocay karşılaşmayı tribünden takip etti.  

Yorumlar (0)