Adım Adım Kupa'ya

Beşiktaş CEV Challenge Cup finali ilk maçında Zarechie Odintsovo’ya 3-2 yenildi.

*Voleybol 27.03.2014, 19:33
Adım Adım Kupa'ya

Volleyball Sports Complex Arena’da oynanan maçı; Başkan FikretOrman, Voleybol, Hentbol, Bedensel Engelliler, Jimnastik, Atletizm,Satranç, Briç Şubeleri ile BJK Eğitim Kurumlarından Sorumlu YönetimKurulu Üyemiz Erdal Karacan ve Genel Koordinatörümüz Levent Çiftertribünden takip ettiler.
 
Karşılıklı sayılarla başlayan maçta ilkteknik molaya takımımız 8-7 önde gitti. Moladan sonra başarılıservisler kullanan siyah-beyazlılarımız, farkı 4’e çıkardı(9-13). Etkilioyununu sürdüren ekibimiz ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi.İlerleyen bölümde ev sahibi farkı eritti. Savunmada dirençli oynayantakımımız seti 25-23 kazandı(0-1).
 
İkincisetin ilk sayısını ev sahibi buldu. Hücumda etkisiz oynayan ekibimiz,ilk teknik molaya 8-3 geride girdi. Moladan sonra toparlanansiyah-beyazlılarımız, başarılı hücum organizasyonları yapsa da farkıkapatamadı ve ikinci teknik molaya 16-13 geride gitti. Kalan bölümdetakımımızın çabaları farkı eritmeye yetmeyince ev sahibi seti 25-19kazandı(1-1).
 
Üçüncü sete iyi bir giriş yapansiyah-beyazlılarımız teknik molaya 8-5 önde gitti. Etkili oyununu moladönüşü devam ettiren ekibimiz ikinci teknik molaya 16-9 önde girdi.Setin son bölümünde hücumdaki etkili oyununu sürdüren takımımız, farkıhızla açtı ve seti 25-14 kazandı(1-2).
 
Dördüncüset karşılıklı sayılarla başladı. Savunmada istediği oyunu oynayamayanekibimiz, ilk teknik molaya 8-6 geride girdi. Moladan sonra takımımıztoparlansa da skoru lehine çeviremedi ve ikinci teknik molaya 16-13geride gitti. Kalan bölümü büyük çekişmeye sahne olan setisiyah-beyazlılarımız 25-18 kaybetti(2-2).
 
Finalsetine istediği gibi başlayamayan ekibimiz 3-0 geriye düştü. Toparlanantakımımız iyi bir seri yakaladı ve farkı eritti(7-7). İlerleyen bölümdeoyunun kontrolünü rakibine kaptıran ekibimiz 5 sayı geri düştü (12-7).Bayan Voleybol Takımımız’ın son anlardaki çabası yeterli olmadı ve seti15-10 maçı 3-2 kaybetti.
 
Kupanın sahibini bulacağı finalin ikinci maçı 30 Mart Pazar günü saat 18.00'da Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanacak.

Yorumlar (0)