Vodafone Sponsorluğu

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Emre Göllü Beşiktaş gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.

ÖZEL 28.10.2013 - 10:20 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Emre Göllü Beşiktaş gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.

AkhisarBelediyespor, geçen sezon ligde kalmayı başarmanın verdiğimotivasyonla, kısıtlı mali olanaklarına rağmen, bana göre iş yapacak birkadro kurdu ve lige beklenenden iyi başladı. Özellikle kendisahalarında aldıkları sonuçlar, bu deplasmanı rakipler için çekinceyedönüştürdü. Akhisar Belediyespor, yıldız oyuncusu bulunmamasına rağmen,kadro yapısı itibarıyla 90 dakika boyunca devamlılığı ve mücadeleyi esasalan, iyi kapanıp, seri açılan ve kontratakları iyi kullanan bir ekip.

Galatasaraymaçında yaşanan olaylar ve alınan yenilgiye bağlı olarak yaşananpsikolojik travmanın takımımızın üzerindeki etkisi bence hâlâ geçmemiş.Buna ve geçen yıl aldığımız 4-1’lik yenilgiye bağlı olarak Akhisarmaçına çıkarken takımımızda tedirginlik hissettim. Öne geçmemiz güzeldiki bunda Oğuzhan’ın bireysel yeteneği tartışılmaz, yalnız bu kadar basitgoller yiyince afalladık. Defans kurgusunda belirgin sorunumuz var,aslında bunu yadırgamayalım. Kalecimiz yeni, iki bek yeni, stoperler ilkdefa yan yana oynuyor. Böyle olunca da hata olasılığı artıyor ama bunutelafi edecek tecrübe var sonuçta. Ne olursa olsun tecrübeye rağmen bukadar basit hataların yapılması da yadırganıyor hâliyle. Bu hatalarıortadan kaldıracak defans kurgusu ivedilikle oluşturulamazsa, özelliklekendi sahamızdaki maçlarda kontratak oynayacak rakiplere karşı ciddisorunlar yaşarız. Julien Escude, tecrübesi ve oyun bilgisiyle önemli biroyuncu yalnız, ilerleyen yaşının getirdiği ağırlığı var, böyle oluncada kaleye yüzü dönük oynayan hızlı forvetler karşısında çok zorlanıyor,Oumar Niasse bunun tipik bir örneğiydi. Kısacası, defans kurgusundaiyileştirme şart ve bunun başlıca yolu da stoper rotasyonundan yanikadrodaki Pedro Franco’dan ve ne olursa olsun İbrahim Toraman’danfaydalanmaktan geçiyor bana göre.

3-1 yenilgiden maçı 3-3’egetirmemiz, takımımızın direnci ve mücadele gücü bakımından önemli birgöstergeydi. Eminim ki bitirici bir forvetimiz olsaydı, maçıkazanabilirdik de. Kısacası, hemen paniğe kapılmayalım, unutmayalım kitakımımız Galatasaray maçına kadar gayet başarılı bir performansasahipti, bunu tekrarlaması yine mümkün. Teknik direktörümüzün infazedilmeye çalışılmasını ise trajikomik olarak niteliyorum.

DivanKurulumuzun 2013 yılı ikinci olağan toplantısına gelirsek, toplantınınbaşlangıcı itibarıyla 500’den fazla üyenin katılımı sevindiriciydi,özellikle bu durum yeni üyelerin yaratacağı dinamizmi düşünerek beniheyecanlandırdı ve umutlandırdı, ancak ilerleyen zamana bağlı olaraksalonun git gide tenhalaşması ve toplantının 24 üyeyle tamamlanması benihayalkırıklığına uğrattı. Toplantıda sonuna kadar kalanlar başta olmaküzere, söz alarak fikir ve görüşlerini paylaşan üyelerimize veözellikle, Divan Başkanlık Kurulumuzun davetiyle misafir olarakkatıldıkları bu toplantıda, benimle birlikte gündemin sonuna kadarkalan, Önce Beşiktaş grubu üyesi değerli kardeşlerime teşekkür ederim.Varlıkları ve kaliteleriyle Divan Kurulumuza bir “genç soluk” kattılar.Divan Kurulumuzda katılım sorunu ortada, bence bunun temelinde DivanKurulu üyesi olmanın sorumluluğunun tam olarak anlaşılamaması, böyle birbilinç oluşmaması yatıyor. Özellikle, Divan Kurulumuza, son tüzükdeğişikliğiyle katılım hakkı kazanan yeni üyelerin bu hususta iradegöstermeleri gerekli bence. BJK Divan Kurulu üyeliği basit bir payedeğildir, bir sorumluluktur. Ama bu sorumluluğu idarek etmek ve bunungereklerini yapmak esastır.

Toplantının gündemine gelirsek,Yönetim Kurulu adına Genel Sekreterimiz Sn. Metin Albayrak’ın başta malidurum olmak üzere tüm faaliyetler hakkında ayrıntılı ve açıklamalıbilgi vermesi çok olumluydu. Ben de dahil olmak üzere söz alan değerlihatiplerin üzerinde durdukları ortak noktalar, Galatasaray maçı sonrasıyaşananlara ve bunun sonucu uğradığımız zarara bağlı olarak gerekliyasal süreçlerin yürütülmesi ve sorumlular için gerekli yaptırımlarınuygulanması, Vodafone sponsorluğuyla sağlanacak kaynağın anlaşmasüresine gore temin koşulları ve kullanımı, BJK A.Ş.’de bedelli sermayeartışı sonrasında bir önceki yıla gore borç azalmışken, 1 Haziran – 31Ağustos döneminde ortaya çıkan faaliyet zararına ve öncesindeki birikmişzararlara bağlı olarak özsermayenin negatife düşüşünün artmasıyla bunabağlı olarak ikinci bir bedelli sermaye artışı gereği, BJK Derneği’ninborcunda bir önceki yıla gore artış ve bunun toplam konsolide borçüzerindeki etkisi, ayrıca BJK A.Ş.’nin son gerçekleştirilen hissesatışına ve banka kredisi karşılığında temlik edilen hisse oranına bağlıolarak BJK Derneği’nin sahipliği bakımından kritik eşiktebulunulmasıydı. Mali tablolar ortaya koyuyor ki toplam borcunazaltılması için yeni kaynakların yaratılmasıyla birlikte mali disiplinuygulamasının da yerine göre sıkılaştırılarak sürdürülmesine çok ihtiyaçvar.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@