Beşiktaş ile Vodafone, forma sponsorluğu anlaşması imzaladı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Gözden kaçırmayın

Flaş haber! Beşiktaş Jordy Caicedo ile anlaşmaya vardı! Flaş haber! Beşiktaş Jordy Caicedo ile anlaşmaya vardı!

Fikret Orman'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde:

2 senelik bir sözleşme yaptık. Vodafone ile yaptığımız uzun işbirlikleri çok önemli. İki taraf da bunun devam etmesini istiyordu. Toplam 36 Milyon TL'lik bir anlaşma. 7 yıllık süreç içerisinde yaklaşık olarak 32 milyon Dolar'lık bir anlaşma olmuş oluyor.

36 milyon 66 olamaz mı?' sorusu için Orman; "Olabilir aslında. Bizim sponsorumuzla diğer çalışmalarımız da var. Taraftarımız Beşiktaş Kara Kartal paketlerine ilgi gösterdiği sürece 66 da olur 96 da. Şu ana kadar sponsorluk dışında oradan 11 milyon TL'lik bir gelirimiz oldu.

Türkiye'deki sponsorluklara bakınca görüyorsunuz, büyük takımlar da dahil olmak üzere 1 senelik anlaşma yapılıyor. Daha sonra bitiyor. Bu kadar uzun süre beraber çalışıyorsak, demek ki karşılıklı mutluluk var.

Benim son dönenmim. Bu dönem içerisinde seçim atmosferi olmayacağı için olabilecek en radikal ve en faydalı kararları alacağım süreci yaşamak istiyorum. Biraz daha daralmak durumundayız. Bu bir tek Beşiktaş için geçerli değil. Bazı şeyleri yapmak durumundayız. Bizimle alakalı konuşulan en önemli iki konu borç ve şampiyon olamamak. Benden sonra gelen arkadaşlara yapısı daha çok oturtmuş bir Beşiktaş bırakmak istiyorum.

Vodafone Park'ta oynanacak Liverpool-Chelsea Süper Kupa Final maçı için Fikret Orman; "Burası çok özel bir stadyum. Stada sadece 10 milyon dolar'ın üstünde teknoloji yatırımı yaptık. Ben Süper Kupa finalinde bunun meyvesini görmek istiyorum. İnsanların 'vay' deyip bu imkanlardan yararlandığını görmek istiyorum. Vodafone Park'taki teknoloji ve lükslüğü, yeni yapılan Tottenaham Stadı hariç Avrupa'daki hiçbir statta görmedim. Herkesin stadımızı görmesini istiyorum. Bunun ülkemize de fayda sağlayacağını düşünüyorum. Allah o maçı bir gün bizim oynamamızı nasip etsin. Beşiktaş maçının haricindeki bütün maçlar benim için güzel bir oyun oluyor.

Vodafone'un Beşiktaş'a transfer desteği sağlaması konusundaki soruya ile ilgili Orman; "Vodafone ile bu zaman kadar transfer konusunda hiç gündemimiz olmadı. Netice itibariyle bu bir iş anlaşması. İş anlaşmasının karşılıklı edinimleri var. Bunlar içerisinde hiçbir zaman 'Biz oyuncu getireceksiniz' diye durum olmadı. Bizim de öyle bir talebimiz olmadı, budnan sonra da olmayacaktır.