Vodafone Arena'nın yapılması çok önemliydi

Beşiktaş'ı üç sene üst üste şampiyon yapan ve Kara Kartal'a altın yıllarını yaşatan Gordon Milne, o günleri "Masal gibiydi" sözleriyle yorumladı.

GÜNDEM 17.11.2016 - 12:12 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
Şampiyonluk yorumunuz?

Gerçekten futbolcular, hoca, başkan çok büyük bir iş başardılar. Belkide Avrupa’da eşi benzeri olmayan yani tüm maçlarını deplasmanda oynayıpta şampiyon olan tek takımdır Beşiktaş bu yüzden çok önemli buluyorum.

Bu yıl Beşiktaş neler yapar?

Yani umarım Beşiktaş tekrar şampiyon olur. Vodafone Arena’nın yapılması rakipleri ile aradaki farkı kapatabilmek adına önemliydi.Galatasaray’ın yeni stadına taşınması, Fenerbahçe’nin büyümeye gidişi derken stadyumun tarihi değeri büyük İnönü’nün olduğu yere inşa edilmesi başarıyı yanında getirdi. 

İnönü mü? Vodafone Arena mı?

Açılışa davet edildiğim zaman tur atıp gezme şansı buldum. Bir anda durup baktım o ağaçlar apartmanlar artık gözükmüyor. İnönü’de olsa Vodafone Arena arasından aslında fark yok orası bizim ‘evimiz’ Bu yakalanan momentum ve taraftarının gücü ile Beşiktaş devamlılığı sağlayabilir.

Şenol Güneş ve Fikret Orman hakkında neler düşünüyorsunuz?

Başarıdan sonra oyuncularının ona inancı arttı. Bu şampiyonluk sonrasında onunda oyuncularına olan inancı arttı. Fikret Orman içinde büyük iş başardı. Yıllarca yılan hikayesine dönen bu sorunsalı başararak kendisi adına hiç unutulmayacak bir imza bıraktı. Şenol Güneş ve Fikret Orman ile arasında çok iyi bir ilişki olduğunu görüyorum. Mesela bizim zamanımızda’da Süleyman Seba ile aramızda müthiş bir diyalog vardı. Başarı için bu çok önemli. Umarım bu uzun süre devam eder ve istikrar yıllarca sürer.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@