Vodafone Arena’da çatı müjdesi

Kabası büyük ölçüde tamamlanan Vodafone Arena'nın çatısının yapımına dün itibariyle başlanması taraftarın heyecanına heyecan kattı. İnşaatına ara vermeden devam edilen 41 bin 903 kişilik dev spor kompleksinde bütün planlar, yeni sezon açılışı için ya

GÜNDEM 05.03.2015 - 02:44 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlı camianın bitirilmesini merakla beklediği Vodafone Arena’daki yapım çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 41 bin 903 kişilik dev spor kompleksindeki prekastların (tribünlerin üzerindeki beton kalıplar) yüzde 85’nin takıldığı ve sadece yüzde 15’lik bölümünün de montajının tamamlanmasının ardından kaba inşatın sona ereceği bildirildi. Yapımına 7 gün 24 saat boyunda devam edilen Beşiktaş’ın yeni mabedinin çatısındaki çalışmaların da dün itibariyle başlaması, taraftarları heyecanlandırdı.

İlk akıllı stat olacak

Kendi elektriğini üretecek olmasından dolayı Türkiye’nin ilk akıllı stadı olma özelliğini elinde bulunduran Vodafone Arena’yı yeni sezona yetiştirebilmek için ellerinde geleni yapan yönetim, bütün maddi olanaklarını stat için sonuna kadar zorluyor. Açılış tarihinin ileriki bir tarihe sarkmaması için büyük bir özveri sarf eden Başkan Fikret Orman başta olmak üzere birçok Siyah-Beyazlı yöneticinin, sık sık stat inşaatına gidip bilgi aldığı biliniyor.