Video! Yıldırım Demirören: "Artık biz seçmeyeceğiz..."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, basın toplantısında konuştu...

GÜNDEM 24.02.2016 - 17:26 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
Demirören, "Artık kurulları federasyon atamayacak, futbol ailesi seçecek" dedi.

İŞTE DEMİRÖREN'İN SÖZLERİ....

Bugün burada olmamızın sebebi Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananlar değildir. Bu maçtaki hakemin verdiği kararlar da değildir. Kulüp başkanlarının verdiği tepkiler de değildir. İsimler değişir, hakemler değişir, MHK'ler değişir, yöneticiler değişir ama dedikodular, komplo teorileri değişmez. Büyüklerin kollandığı savunulur. Bu MHK sezonu bitiremez denir. İstifa teorileri konuşulur. Bu hakem düdüğünü assın denildi. Tüm bunların yanında bir de bahis iddiası geldi.

Tüm bunlar Türk futbolunun 90'lardan bu yana yaşadığı kötü durumdan dolayı olmuştur. Federasyondan beklenen  de bellidir ama ben bunları yapmayacağım. MHK'nin istifasını istemeyeceğm. Ben de bu yaşananlardan üzüntü duyuyorum. Ancak bugün Trabzonspor'a yapıldığı için Trazbzonspor konuşuluyor. Yarın başka bir kulübün canı yandığında onu konuşacağız.

Geleceği parlak bir hakemimizi kaybettiğimiz için de üzüntülüyüm ama üzüntümü öfkeye çevirecek değilim. Genel Kurul'un bana verdiği görevi yerine getirerek gerekenleri yapacağız.

Kurulların şampiyonu belirlediği konuşuluyor. Kurulları biz belirlediğimiz için şampiyonu da bizim belirlediğimiz sanılıyor. Bizim bu güce ihtiyacımız yok. Bu gücü paylaşmaya hazırız. Gelirlerimizi paylaştığımız gibi bu gücü de paylaşmaya hazırız. Yöneticilerin maç sonu açıklamalarını dinleyeceğimize gençlerin hayallerini dinlemeye hazırız. Gençlerimizin hangi şampiyonaya gittiğini, hangi şampiyonaların Türkiye'ye gittiğini konuşmaya hazırız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@