Video! "TOLGA VE STOPERLER MAÇIN GİDİŞATINI BELİRLER"

Beşiktaş'ın Kadıköy'de kazandığı unutulmaz 4-3'lük zaferde galibiyet golünü atan Koray Avcı, pazartesi akşamı oynanacak Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

GÜNDEM 25.02.2016 - 13:24 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 "KENDİMİ TALİHSİZ OLARAK YORUMLAMAYA BAŞLADIM"

4-3 kazanılan maçta attığı galibiyet golünden sonra Beşiktaş'ın Kadıköy'de galibiyet alamamasının kendisini talihsiz olarak yorumlamaya başladığını açıklayan Koray, "Hem galibiyet alma açısından hem de Beşiktaş'ın sezonu bitirmesi açısından en önemli maçı. Ben kendi üzerimden baskıyı atmak istiyorum bir an önce. Son galibiyet olması benim için baskı oluşturmaya başladı. Kendimi biraz talihsiz olarak yorumlamaya başladım. Ama artık oyuncular da bunun farkındadır. Bütün emeklerinin boşa gidip gitmeyeceğini gösteren bir maç" dedi.
"FENERBAHÇE İLK YARIM SAAT ÇOK COŞKULU OYNUYOR"
Beşiktaş'ın ilk yarım saatlik bölümdeki baskıyı kırması gerektiğini belirten Koray, galibiyet için, "İki üç haftadır Fenerbahçe'yi de izliyorum. Çok coşkulu bir ilk yarım saat oynuyorlar. Eğer Beşiktaş bu baskıyı kırarsa, ilk yarım saatte bir aksilik yaşamazsa maçı iyi bir sonuçla bitireceğini düşünüyorum. Beşiktaşlı olarak da bunu canı gönülden istiyorum. İnşallah pazartesi günü iyi bir sonuçla döner diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
"KALECİ TOLGA VE STOPERLER MAÇIN GİDİŞATINI BELİRLER"
Alexis ve Marcelo'nun takıma yeni katılmış olmalarının bir problem yaratmayacağını söyleyen Koray, "Yani yeni futbolcular değil. Sonuçta O'nlar da tecrübeli oyuncular. Artık uyum sorununun da yaşanacağını, bu tür bahanelerin olmayacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Bu, şampiyonluk maçı. Kendilerini kanıtlamış oyuncular, ellerinden geleni yapacaklardır. Zaten defans dörtlüsünden ziyade göbekteki ikili ve kaleci Tolga maçın gidişatını belirler. Çünkü bahsettiğim yarım saatlik baskıyı kırarsa onlar kıracaklar. Bizim inancımız sonsuz. İnşallah maçta mutlu son olur" diye konuştu ve Kadıköy'deki maça gideceğini de sözlerine ekledi.