Fikret Orman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşiktaş'a yönetici  olarak hizmet veren ve 2013'te vefat eden babası Abdulkadir Orman'ın oğlu olarak  yaptıklarıyla gurur duyduğunu belirterek, "Yeni stadı babam da görsün isterdim.  Allah rahmet eylesin, babam çok fanatik Beşiktaş taraftarıydı, inşallah görüyordur. Ben de onların böyle gurur duymasını sağladığım için çok  sevinçliyim." dedi.
 
Beşiktaş'ın ilk maçını kapalı tribünde babasıyla birlikte izlediğini  kaydeden Orman, "Çok küçüktüm, babamla birlikte maça geldik ama sonucunu  hatırlamıyorum" ifadesini kullandı.
 
"Biraz stres var"
 
Vodafone Arena'nın açılışı için eksiklerin tamamlanması adına yoğun  mesaisini sürdüren Fikret Orman, açılış için önlerinde 19-20 gün süre olduğunu  hatırlatarak, "Biraz stres var. Eksiklerimiz bulunuyor." diye konuştu.
 
Stadın yapımına başlanmasından itibaren zamanının büyük bölümünü  inşaat alanında geçiren Orman, önlerindeki 19-20 gün içinde eksikleri tamamlamak  istediklerini belirterek, şunları söyledi:
 
"Ondan sonra ilk maçımızı oynayacağız. Sorunsuz olabilmesi için daha  fazla çalışmamız lazım. Zorlanıyoruz. Taraftarlarımız geliyor, görmek istiyor.  Gelenler benimle fotoğraf çektirmek istiyor. Çalışmak zorundayız. Derneklerimizin  geceleri oluyor, gitmek zorunda kalıyoruz. İnsanlara çalışmamız lazım diye  anlatamıyorum."
 
Vodafone Arena'nın yapımına 26 Mart 2012'de başladıklarını hatırlatan  Orman, "26 Mart'ta 4. sene olacak. Stadın izniyle başladık. Haftanın 7 günü  çalışıyorum." ifadelerini kullandı.
 
"Endişe vardı"
 
Orman, Vodafone Arena'nın açılışı sırasında nasıl bir duygu içinde  olacağı konusunda şunları söyledi:
 
"Açılıştaki duygumu bilmiyorum ama yıkarken yapma heyecanım vardı.  Biraz endişe vardı. Stadın yapımına çok zor dönemde başladık. Gezi olayları,  kulübün hacizleri ve mali durumu ortada, bir takım yok. Sıkıntılı süreçte yaptık.  Şimdi lig lideriyiz. İnşallah takımı da lig lideri olarak buraya getireceğiz."
 
Ligdeki iki ana rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile aralarında  daha önce büyük fark oluştuğuna dikkati çeken Orman, "Şimdi aynı seviyedeyiz.  Yapmış olduğumuz çalışmalarla daha üst seviyede olduğumuzu düşünüyorum." şeklinde  konuştu.
  
"Şampiyonluk için yapıyoruz"
 
Stadın açılışını heyecanla bekleyen taraftarların şampiyonluk  görmesini istediklerini belirten Orman, "Allah bize de şampiyonluğu nasip etsin.  Tek beklentimiz bu." diye görüş belirtti.
 
Vodafone Arena ile birlikte başarının önünü açtıklarını vurgulayan  Fikret Orman, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Bu stadı şampiyon olmak, Avrupa'da Beşiktaş'ın ismini dünya kulüpleri  arasına yazdırabilmek için yapıyoruz. Bu stadın, bunun önünü açtığını  düşünüyorum. Yavaş yavaş futbol takımını daha üst seviyeye çıkarıp Avrupa'da kupa  kaldırmak istiyoruz."