Vida transferinde ince adımlar!

Yönetimin, Hırvat oyuncuya, “Eğer kulübünle anlaşıp bonservisini alırsan, sana imza parası veririz. Bonservisini alamazsan kulübüne en fazla 1 milyon euro ödeyebiliriz. İkna edemezsen dişini sık, devre arasında gelirsin” şeklinde yol gösterdiği ortay

GÜNDEM 18.08.2017 - 03:19 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Milliyet gazetesinden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; Stoper arayışlarında tüm hedefini Vida üzerinde yoğunlaştıran Beşiktaş Yönetimi, hem bu transferdeki rakiplerini hem de Dinamo Kiev’i devre dışı bırakacak somut adımları atmaya başladı.

Bizzat Fikret Orman’ın ilgilendiği bu transfer çalışmasında, siyah - beyazlı kulübün başkanı, en azından Ocak ayında başka takıma gitmemesi için Vida ile her konuda anlaşma sağladı.

Kadrosunda Pepe, Medel, Mitrovic ve Tosic gibi stoperleri bulunduran yönetim, Dinamo Kiev’e ise “Acelemiz yok” mesajı gönderdi.

***

Ukrayna ekibi Vida için bonservis bedelini 2 milyon euroya kadar düşürse de siyah - beyazlı kulübün bu parayı da vermeyeceği öğrenildi. Yönetimin, anlaşma sağladığı Vida’ya, “Eğer kulübünle anlaşıp bonservisini eline alırsan, sana bir de imza parası veririz. Bonservisini alamazsan kulübüne en fazla 1 milyon euro ödeyebiliriz. İkna edemezsen biraz daha dişini sık, ligin devre arasında gelirsin” şeklinde yol gösterdiği ortaya çıktı.

***

Bu gelişmeler üzerine Dinamo Kiev tarafında bonservis bedelinin daha da aşağıya çekilmesi yönünde konuşmalar olduğu öğrenildi. Eğer indirim yapılmazsa devre arasında bu oyuncuyla zaten bir ayrılık yaşayacağını bilen kulüp yönetiminin 1 milyon euronun hiç para kazanmamaktan daha iyi olduğu düşüncesine geldiği bildirildi.

***

Transferde farklı taktikler uygulayarak, nokta isimler alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın ise yakın çevresine, “Eğer Vida’yı da transfer dönemi bitmeden alabilirsek önümüzdeki iki yıl stoper aramayız. Hem ligde hem de Avrupa’a daha güçlü bir savunma hattımız olur” dediği öğrenildi.

***

Kaynak: Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@