Akşam gazetesinde, Bilic'in Suudi Arabistan'da çalıştıracağı yeni takımı Al Ittihad'ın Beşiktaş'ın Hırvat stoperi Vida için önerdiği rakam yer aldı. Suudi ekibi Al Ittihad'ın Beşiktaş'a 10 milyon euro önerdiğini iddia eden gazete Vida'nın kararının belirleyici olabileceğini sütunlarına taşıdı.

VİDA SICAK BAKMIYOR

Dünya Kupası’nda gösterdiği performansın ardından alıcıların sıraya girdiği Vida’ya son teklif Bilic’ten geldi. Suudi Arabistan’ın El İttihad takımını çalıştıran Beşiktaş’ın eski teknik patronu Domagoj Vida’yi almak isteyince Suudiler 10 milyon euroluk bir teklifte bulundu. Beşiktaş yönetimi ise buna sıcak bakmıyor. Siyah-Beyazıllar’ın istediği fiyatın ise 15 milyon euro olduğu belirtiliyor.

Suudiler, Kartal’ın istediği fiyatı verse de Vida’nın hassasiyetleri var. Hırvatistan Milli Takımı’nda harika bir dönem geçiren tecrübeli oyuncu, Arabistan’da değil, Avrupa’da kalmak istiyor. 29 yaşındaki Vida’ya önerilecek ücret de kararının netleşmesinde etkili olacak. Beşiktaş bu yüzden İngiltere’den de teklif bekleyecek.