Gürel Yurttaş'ın Haziran 1995 basımlı "kartal'ın pençesi" adlı kitabından;

Ligin ilk yarısında Beşiktaş – Fenerbahçe maçından birkaç gün önceydi. sarı – lacivertli takımın teknik direktörü Todor Veselinoviç ilginç bir demeç verdi:
“Gönlümde beş yatıyor. şu Beşiktaş’a beş gol atmak en büyük dileğim ve hedefim.”  Beşiktaşlı futbolcular haberi okuyunca şaşırdılar. Veselinoviç’in parmakları ile beşi gösterdiği fotoğrafa baktılar. içlerini hırs kaplamıştı.  

Tarih 6 ocak 1990’dı. yer Fenerbahçe stadı. Veselinoviç’in demeci Beşiktaşlı futbolculara doping etkisi yapmıştı. siyah - beyazlı takım Fenerbahçe maçına fırtına gibi başladı. daha 4. dakikaydı, Wilson kafa ile perdeyi açtı. Beşiktaş tribünleri ayaktaydı, Fenerbahçeliler ise şokta. 8. dakikada Ooğuz eşitliği sağlayınca sarı – lacivertliler umutlanmışlardı. ama bu gol de durduramadı Kartal’ı.  

19. dakikada Ali bir kez daha beşiktaşlı taraftarları sevince boğdu: 2-1. herkes ikinci yarıda Fenerbahçe’nin baskılı oynamasını bekliyordu ama boşuna... Çünkü Beşiktaş, adeta Veselinoviç’in dediğinin gerçekleşmesi (!) için çabalıyordu. 52. dakikada yine Ali sahnedeydi: 3-1. 59. dakikada bu kez Metin’in vuruşunda top ağlarla buluştu: 4-1.

71. dakikada usta golcü Feyyaz vardı bu kez sahnede: 5-1.  Maçtan sonra Beşiktaşlı futbolcular kendilerine sorulan sorulara sadece şu yanıtı verdiler:  “Veselinoviç’in gönlünde beş yatıyormuş, işte buyursun beşi.”

O TARİHİ MAÇIN ÖZETİ HABERİN İÇİNDEDİR